Příznivci dělnické strany napadli v Dubí novináře

(Aktualizováno před )

Při dnešním shromáždění DSSS (Dělnická strana sociální spravedlnosti) v Dubí došlo k napadení fotografa Víta Hassana z Parlamentních listů. Tento novinář je mimochodem tmavší pleti, i proto si ho pravděpodobně někteří účastníci vybrali za terč…

Ve chvíli, kdy se policejní těžkooděnci snažili zadržet podezřelé, zastoupili jim cestu příznivci DSSS. Po chvíli však díky antikonfliktnímu týmu se rozestoupili a policie mohla dva podezřelé zadržet. Policisté poté ještě zajistili další čtyři osoby, kvůli nápisům na oblečení.

„Lidé z DSSS protestují kvůli tomu, že Romové zmlátili jednoho člověka přesilou. A přímo při protestu přesilou zmlátí mě. Je to absurdní,“ řekl Vít Hassan, který na útočníky podá trestní oznámení.

Předseda DSSS Tomáš Vandas podotkl, že je dobře, že policie zasáhla. “Nenecháme si nikým narušovat akci.“.

Dělnická strana sociální spravedlnosti svolala dnešní demonstraci kvůli případu, který se stal nedávno v Dubí na koupališti. Skupina rómů tam napadla mladého muže a způsobila mu nepříjemná zranění.

Demonstrace, které se zúčastnilo kolem 150 lidí, skončila oficiálně kolem 14. hodiny. Několik desítek účastníků se však ještě vydalo ke zmíněnému koupališti. To je však dnes zavřeno právě kvůli svolané akci DSSS.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz