Příroda opět ukázala svou sílu, sever Čech a Moravy je částečně bez proudu

Tisíce domácností v severních částech republiky jsou bez proudu. Viníkem je silný vítr, který lámal stromy.

Energetici se snaží obnovovat dodávky proudu. Problémy nastaly především na Liberecku, Ústecku a ve Středočeském kraji. Poté se se stejnými obtížnostmi potýkali energetici na Olomoucku, Opavsku a Karvinsku.

Meteorologové varují, že silný vítr může působit komplikace i během noci.

Energetikům musí hodně pomáhat hasiči, nejvíce jich bylo potřeba v Libereckém kraji. Tam museli navíc odstraňovat popadané stromy přes silnice. „Nejvíce událostí jsme řešili kolem Hrádku nad Nisou, naštěstí nikdo nebyl usmrcen ani zraněn,“ uvedla mluvčí libereckých hasičů Pavlína Bílková.

Popadané stromy také komplikovaly železniční dopravu, v podvečer nejezdily vlaky na pěti tratích v Libereckém, Ústeckém a Středočeském kraji. Stejný problém nastal i na koridoru z Prahy do Českých Budějovic.

Zatímco v minulých týdnech bouřky a silný vítr páchal škody především v Plzeňském a Karlovarském kraji, tentokrát byla k těmto oblastem příroda shovívavější.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak