Přípravné zápasy startují už dnes, Rytíři vyzvou Arlan Kokšetau

V úterý načnou Rytíři, kteří už téměř dva týdny trénují na ledě, sérii přípravných zápasů proti netradičnímu soupeři z Kazachstánu! Kladno vyzve úřadujícího kazašského mistra Arlan Kokšetau na domácím stadionu od 18 hodin. Prostor by měli dostat převážně mladí kladenští hráči, kteří bojují o místo v týmu. Majitel klubu Jaromír Jágr do prvního přípravného střetnutí nenastoupí.

Rytíři odehrají v rámci předsezonní přípravy deset duelů a vedle soubojů s domácími celky si vyzkouší i konfrontaci s hokejem z Kazachstánu! Na úvod přípravné série se Kladno střetne s mistrovským Arlanem Kokšetau z nejvyšší kazašské hokejové soutěže. 17. srpna pak Rytíři změří síly s mužstvem Saryarka Karaganda, které hraje druhou nejvyšší ruskou soutěž. A jak se spolupráce s exotickými týmy rodila? „Ozval se nám Láďa Lubina z Pardubic, který nám řekl, že Kokšetau shání soupeře. My na tento termín nikoho neměli, takže jsme na to přistoupili,“ prozradil trenér David Čermák.

Trenéři přitom ocenili, že mohou odstartovat přípravu dříve, než bylo původně v plánu. „Na ledě už jsme dva týdny a navíc tu máme hodně mladých kluků, které jsme chtěli vidět v zápase,“ uvedl Čermák, který zároveň prozradil, s čím Kladno přípravné zápasy odstartuje: „Mladí dostanou šanci v zítřejším zápase i ve čtvrtek v Litoměřicích. V obou zápasech postavíme všechny mladé kluky,“ má jasno kladenský trenérský štáb.

Trenéři už zároveň vědí, že pro úvod přípravy nemůžou počítat s legendárním útočníkem a majitelem klubu Jaromírem Jágrem. Jak Čermák prozradil, slavná osmašedesátka se v zápase zatím nepředstaví.

To samé platí i o zatím poslední posile Petru Vampolovi. Mistr světa z roku 2010 se už na ČEZ stadionu sklouzl, k mužstvu se ovšem teprve připojí. „Petr Vampola s týmem zatím netrénuje, chodí na led jen večer. Smlouvu má od 1. srpna, takže ve středu by se k nám měl připojit,“ upřesnil trenér Rytířů.

Aktuální soupiska Rytířů Kladno
Brankáři: Adam Brízgala, Lukáš Cikánek, David Stahl
Obránci: Petr Hořava, Martin Kehar, Linus Anders Svedlund, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr
Útočníci: Štěpán Bláha, Jaromír Jágr, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Adam Kubík, Patrik Machač, Petr Patyk, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, Petr Vampola, Tomáš Vildumetz, Ladislav Zikmund
Hráči v přípravě: Petr Jiroušek (brankář), Adam Zich (obránce), Ondřej Bláha, Martin Bláha, Matyáš Filip, Šimon Jelínek, Krešimir Schildhabel, Jakub Hajný (vše útočníci)

1. přípravné utkání Rytíři Kladno – Arlan Kokšetau se odehraje v úterý 31. července od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak