Search
Close this search box.

Přípravné zápasy startují už dnes, Rytíři vyzvou Arlan Kokšetau

V úterý načnou Rytíři, kteří už téměř dva týdny trénují na ledě, sérii přípravných zápasů proti netradičnímu soupeři z Kazachstánu! Kladno vyzve úřadujícího kazašského mistra Arlan Kokšetau na domácím stadionu od 18 hodin. Prostor by měli dostat převážně mladí kladenští hráči, kteří bojují o místo v týmu. Majitel klubu Jaromír Jágr do prvního přípravného střetnutí nenastoupí.

Rytíři odehrají v rámci předsezonní přípravy deset duelů a vedle soubojů s domácími celky si vyzkouší i konfrontaci s hokejem z Kazachstánu! Na úvod přípravné série se Kladno střetne s mistrovským Arlanem Kokšetau z nejvyšší kazašské hokejové soutěže. 17. srpna pak Rytíři změří síly s mužstvem Saryarka Karaganda, které hraje druhou nejvyšší ruskou soutěž. A jak se spolupráce s exotickými týmy rodila? „Ozval se nám Láďa Lubina z Pardubic, který nám řekl, že Kokšetau shání soupeře. My na tento termín nikoho neměli, takže jsme na to přistoupili,“ prozradil trenér David Čermák.

Trenéři přitom ocenili, že mohou odstartovat přípravu dříve, než bylo původně v plánu. „Na ledě už jsme dva týdny a navíc tu máme hodně mladých kluků, které jsme chtěli vidět v zápase,“ uvedl Čermák, který zároveň prozradil, s čím Kladno přípravné zápasy odstartuje: „Mladí dostanou šanci v zítřejším zápase i ve čtvrtek v Litoměřicích. V obou zápasech postavíme všechny mladé kluky,“ má jasno kladenský trenérský štáb.

Trenéři už zároveň vědí, že pro úvod přípravy nemůžou počítat s legendárním útočníkem a majitelem klubu Jaromírem Jágrem. Jak Čermák prozradil, slavná osmašedesátka se v zápase zatím nepředstaví.

To samé platí i o zatím poslední posile Petru Vampolovi. Mistr světa z roku 2010 se už na ČEZ stadionu sklouzl, k mužstvu se ovšem teprve připojí. „Petr Vampola s týmem zatím netrénuje, chodí na led jen večer. Smlouvu má od 1. srpna, takže ve středu by se k nám měl připojit,“ upřesnil trenér Rytířů.

Aktuální soupiska Rytířů Kladno
Brankáři: Adam Brízgala, Lukáš Cikánek, David Stahl
Obránci: Petr Hořava, Martin Kehar, Linus Anders Svedlund, Václav Veber, Josef Zajíc, Matyáš Zelingr
Útočníci: Štěpán Bláha, Jaromír Jágr, Tomáš Kaut, Daniel Kružík, Adam Kubík, Patrik Machač, Petr Patyk, Tomáš Redlich, Jakub Strnad, Petr Vampola, Tomáš Vildumetz, Ladislav Zikmund
Hráči v přípravě: Petr Jiroušek (brankář), Adam Zich (obránce), Ondřej Bláha, Martin Bláha, Matyáš Filip, Šimon Jelínek, Krešimir Schildhabel, Jakub Hajný (vše útočníci)

1. přípravné utkání Rytíři Kladno – Arlan Kokšetau se odehraje v úterý 31. července od 18:00 na kladenském ČEZ stadionu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient