Přípravné období končí, plzeňští hokejisté míří do Klatov

(Aktualizováno před )

Jak se již stalo tradicí, indiáni končí období přípravných duelů nedaleko svých prérií – tedy v Klatovech.

SHC KLATOVY vs. HC ŠKODA PLZEŇ
ZS Klatovy, Klatovy
21. srpna 2018
přátelské utkání

Klatovy se s Plzní za posledních deset let utkaly třikrát a to hned v posledních třech letech. Pro indiány se napoprvé jednalo o tečku za přípravným obdobím a generálku na extraligu zvládli na ledě soupeře v poměru 5:2. Cesta za pomyslnými třemi body však nebyla vůbec jednoduchá, hosté dokonce museli otočit nepříznivý vývoj utkání, v polovině střetnutí byl stav ještě 2:2. O branky Škodovky se postarali Lev, Sklenička, Kubalík a dvakrát Johnson. Předloni byl v půlce srpna výsledek ještě výraznější. Klatovy se sice brzy dostaly do vedení, ovšem nakonec se radovali hráči ze západočeské metropole – 9:4. A před rokem vzestupná tendence pokračovala, výsledek se tentokrát zastavil až na třech jedničkách – 11:1. Zajímavostí je, že se o branky Plzně podělilo hned devět různých hráčů. Jakou zápletku bude mít utkání tentokrát?

Druhá liga byla rozdělena na tři skupiny po deseti, jedenácti a sedmi týmech. V časti Střed, kde měly Klatovy devět protivníků, skončily sedmé. V osmifinále play-off je tak čekal druhý celek Žďár nad Sázavou. Ten sice postoupil poměrně jasně – 3:0 na zápasy, ovšem hned dva skončily po šedesáti minutách nerozhodné.
Před rokem si Klatovy vedly lépe, ve skupině Západ obsadily druhou příčku za suverénní Kobrou Praha. Posbíraly devětašedesát bodíků během šestatřiceti střetnutí – nyní přesně o dvacet méně. Nebylo ani tak velké překvapení, když si následně v rámci první kola vyřazovacích bojů poradily se sedmým Pelhřimovem ze skupiny Střed hladce 4:0 na zápasy. Jenže třetí celek ze stejné skupiny již byl následně nad síly Klatov, když Moravské Budějovice zvítězily i přes ztrátu prvního zápasu celkově 3:1

Výsledky posledních zápasů
HC Škoda Plzeň 5
HK Saryarka Karaganda 2
(1:1, 3:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 14. Nedorost (Gulaš), 29. Stach (Vráblík, Kratěna), 29. Němec (Gulaš), 30. Gulaš (Frodl), 54. Kracík (Gulaš) – 20. Tvrdoň, 27. Tvrdoň (Rajsov).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Milčakov) – Kvasnička, Vráblík, J. Kindl (A), Kaňák, Pulpán, Holý – Gulaš (C), Němec, Nedorost – Kratěna, Stach, Indrák (A) – Kantner, Kracík, Eberle – D. Kindl, Preisinger, Pour.

SHC Klatovy 3
SK Trhači Kadaň 5

Program přípravných utkání indiánů před sezónou 2018/19
2.8.2018 HC Škoda Plzeň – HC Motor České Budějovice 4:1
7.8.2018 HC Motor České Budějovice – HC Škoda Plzeň 2:3
9.8.2018 HC Energie Karlovy Vary – HC Škoda Plzeň 5:3
14.8.2018 HC Škoda Plzeň – HK Saryarka Karaganda 5:2

21.8.2018 HC Klatovy – HC Škoda Plzeň od 17:00

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz