Příprava kladenských hokejistů odstartovala naplno, Rytíři vyjeli na led s králem v čele

Po tvrdé dřině mimo led si Rytíři užili zaslouženého odpočinku a ve čtvrtek už opět naskočili v plném zápřahu do tréninkového procesu! Pod drobnohledem novinářů se po kluzišti proháněly více než dvě desítky hráčů spolu s majitelem klubu Jaromírem Jágrem. „Kluci jsou po dovolené, takže to byl zatím trénink spíše na zapracování,“ vysvětlil trenér David Čermák, který spolu s Jágrem stanul před kamerami a mikrofony.

„Loňská sezona byla povedená. Chtěli bychom na ni navázat a ještě zlepšit konec, aby se to povedlo,“ načrtl svoji vizi Čermák, který bude koučovat tým spolu s Jindřichem Lidickým a Janem Kreglem. A stejně jako Čermák i Jaromír Jágr upozornil na důležitost závěrečné části sezony. „Cíl je jasný – udělat play off a dostat se co nejdále. Nejsem zastáncem toho, aby bylo mužstvo v ideální sestavě a formě na začátku září. Mám takový názor, že naši junioři by měli dostat šanci hlavně na začátku sezony a pak bude záležet na nich, jak ji využijí. Pokud ji nevyužijí, budeme mít dostatek financí a nebudeme mít pocit, že bojujeme o baráž, tak se samozřejmě pokusíme posílit. Byl bych ale rád, kdyby se o šanci poprali ti hráči, kteří jsou teď v mužstvu. Šanci dostanou, bude záležet na nich, jak ji využijí,“ vyjádřil Jágr svoji důvěru v aktuální podobu kádru.

Legendární osmašedesátka samozřejmě hovořila i o svém zdravotním stavu. „Je to pro mě výzva – zkusit se vrátit, dostat se do co nejlepší formy a pomoct Kladnu,“ prohlásil před nastoupenými novináři Jaromír Jágr, kterému minulou sezonu předčasně ukončilo zranění kolene. To už by ale slavného útočníka nemělo dále omezovat. „S kolenem bych neřekl, že jsou nějaké problémy. Trochu mě to pobolívá, ale spíše jde o moji fyzičku. Léčil jsem to klidem a skoro nic jsem nedělal. Moje tělo proto není silné,“ prozradil Jágr.

První přípravné utkání odehrají Rytíři 31. 7. od 17:30 na domácím ledě proti kazažskému týmu Arlan Kokšetau.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak