Prioritou Mladé Boleslavi je pro další volební období především bezpečnost

Bezpečnost v ulicích Mladé Boleslavi, sociální oblast, bydlení, školství a doprava, to jsou v kostce programové priority, které na tiskové konferenci představil primátor města Raduan Nwelati. „Samozřejmě chceme pokračovat i v modernizaci města jako takového, a to včetně úřadů a našich příspěvkových organizací. Aktivně budeme řešit také problematiku volnočasového vyžití, zeleně či životního prostředí, kde je nutné zaměřit se na hospodaření s vodou v době, kdy celou republiku trápí sucho a nedostatek vody,“ uvedl primátor Nwelati.

Co se týká bezpečnosti, je podle primátora nutné především naplnit stav strážníků městské policie i Police ČR, užší spolupráce s pracovními agenturami, cizineckou policií i cizinci samotnými. Vedení města dokonce zvažuje zřízení oddělení magistrátu, který bude mít tuto problematiku v gesci.

„V oblasti školství se musíme zaměřit nejen na modernizaci budov, na tom jsme ostatně pracovali intenzivně i doposud, je ale nutné modernizovat výuku jako takovou a zaměřit se ještě více na podporu učitelů a pedagogických pracovníků, a to včetně jejich finanční podpory. Nesmím zapomenout ani na rekonstrukci Domu kultury, chceme dbát i na menší dětská hřiště a volnočas dětí obecně, a to včetně podpory sportu, která tu, myslím, funguje velice dobře,“ doplnil náměstek primátora Daniel Marek.
Náměstkyně Miroslava Kašpárková pak specifikovala priority v sociální oblasti, jíž se bude věnovat, včetně nutnosti navýšit rozpočet. „Určitě chci co nejdříve navázat na rozpracované úkoly, které mi předala má předchůdkyně Zdeňka Veškrnová, aby všechny projekty plynule běžely dál,“ podotkla.

V otázce bydlení se všichni shodli na potřebě výstavby bytů, podle primátora jich v Boleslavi chybí odhadem zhruba dva tisíce. „I to je jeden z bodů, na nichž jsme se názorově shodli navzdory rozdílné politické příslušnosti. Rozhodně je potřeba v této oblasti urychleně jednat, nová bytová výstavba by určitě alespoň zčásti měla být v režii města, nikoliv jen developerských firem,“ uzavřel náměstek Robin Povšík. Ten bude mít na starosti především vztahy se Škoda Auto, a na tiskové konferenci novinářům prozradil, že představenstvo firmy Volkswagen minulý týden definitivně schválilo 750 milionů, které firma prostřednictvím Škoda Auto investuje do našeho regionu.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.