Search
Close this search box.

Přimete „nové koště“ Karviné proti favoritovi alespoň bod?

V neděli a v pondělí se dohrají tři zbývající zápasy první české fotbalové ligy.

Teplice – Ostrava (ne – 14:30) – Teplice jsou jak na houpačce. Po počátečním klesání dolů se během září dostávaly nahoru, teď je ale jejich výsledková mizérie zase žene do suterénu. To Ostrava se nadále drží v první šestce, což bylo od začátku sezony jejím cílem. Přesto trenér Baníku před Teplicemi varuje. „Jsou velmi nepříjemným soupeřem, který dokáže vzdorovat i silným týmům. Vidím to tak, že se doplněním kádru ten jejich potenciál zúročuje a jdou nahoru. Nás čeká těžký zápas, ale věřím, že budeme schopni konkurovat a ukázat výborný fotbal,“ řekl Bohumil Páník.

Karviná – Plzeň (ne – 17:00) – František Straka neustál mizerné výkony Karviné a byl odvolán. Nahradil ho slovenský kouč Juraj Jarábek. „Moc rádi bychom vyhráli a udělali radost našim fanouškům, kteří jsou výborní. Zasloužili by si užít vítěznou radost. Víme ovšem, že Plzeň je česká špička. I před odchod několika zkušených hráčů tam pořád je kvalita, i když se před Plzeň dostala Slavia. Viktoria je hodně silná na míči a v ofenzivě. Mají gólového Krmenčíka, šikovného Kayambu a další hráče. Budeme muset být stoprocentní v defenzivě a využít své šance, protože statistiky jsou neúprosné – Plzeň pravidelně střílí góly. My už musíme také. Očekávám výborný zápas.

Slovácko – Jablonec (po – 18:00) – Slovácko je největší překvapení sezony. V posledním kole však narazilo v Českých Budějovicích a připsalo si po dvou měsících porážku. To Jablonec si nadále vede solidně a drží čtvrtou příčku. „První polovinu soutěže jsme odehráli dobře, ale je potřeba zvládnout i tu druhou, pak teprve můžeme hodnotit. Musíme na to vydařené období navázat, jinak by to pozitivní šlo do ztracena,“ říká klubový ředitel Slovácka Petr Pojezdný. „Na jihu Čech rozhodly o naší porážce standardní situace, v kterých byli domácí důraznější. My jsme byli lepší, ale ve finální fázi jsme byli sterilní,“ dodal trenér domácích Martin Svědík.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient