Primátorem Kladna je Dan Jiránek

Největší město ve Středočeském kraji má nové vedení. Kladenským primátorem je Dan Jiránek
(ODS).

Do čela radnice se vrací po čtyřech letech. Primátorem statutárního města o téměř sedmdesáti tisících obyvatelích byl někdejší předseda Svazu měst a obcí ČR v minulosti celkem deset let.

Dana Jiránka do vedení města zvolili zastupitelé dříve ohlášené koalice ODS, Kladeňáci, ANO a SPD.

Nové vedení chce v souladu s koaliční smlouvou zásadně změnit přístup radnice. „Zásadní je, aby se radnice k občanům chovala vstřícně a byla maximálně otevřená. Ne tak, jak to bylo dosud,“ říká primátor statutárního města Kladno Dan Jiránek a dodává: „Proto chceme posílit konzultace pro občany včetně právní poradny.

Mezi priority bude patřit i transparentní financování, ať už se jedná o kulturní či sportovní granty či investice do infrastruktury jako jsou chodníky, silnice, nová parkovací místa, parky či sportoviště. Co nejdřív necháme zpracovat audit hospodaření města a městských firem. Pustíme se také do přípravy rozpočtu, klíčové je zavést rozpočet transparentní a participativní.“

Dan Jiránek (*1963) vystudoval Vysokou školu technickou v Ostravě. Do roku 1996 pracoval v Poldi
Kladno, poté v různých pozicích na kladenském magistrátu. V roce 2004 se stal primátorem tohoto
středočeského města, ve funkci byl deset let. Působil také a stále je zastupitelem Středočeského
kraje, rovněž pracuje pro Svaz měst a obcí ČR. Mimo jiné byl jeho předsedou či výkonným ředitelem. Dan Jiránek je ženatý a má tři děti. Žije v Kladně.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.