Primátor Plzně přijal švýcarského velvyslance

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký přijal na radnici ve středu 19. září delegaci Švýcarského velvyslanectví v České republice v čele s velvyslancem Dominikem Furglerem. Delegace přijela zahájit do Plzně výstavu švýcarské fotografky Iren Stehli s názvem Druhý život aneb příběhy 25 lidí ve fotografiích v Galerii Ladislava Sutnara.

Primátor představil zástupcům velvyslanectví město Plzeň jako město piva a průmyslu, kultury a sportu. Zmínil také problémy, se kterými se město potýká, a to zejména zaměstnávání zahraničních pracovníků prostřednictvím pracovních agentur. Švýcarský velvyslanec, který je ve funkci rok, uvedl, že tentokrát navštívil Plzeň podruhé. Plzeň je podle něj krásné a úspěšné město ve všech oblastech. Prozradil, že při první návštěvě se byl podívat na fotbalový zápas FC Viktoria Plzeň se švýcarským FC Lugano.

Jeho kolegyně Soňa Kritzlerová informovala primátora o putovní výstavě Iren Stehli, kterou připravilo Švýcarské velvyslanectví v České republice u příležitosti 50. výročí pražského jara 1968 a 100. výročí založení Československa. Umělkyně na portrétních fotografiích prezentuje pohled na téma migrace prostřednictvím osudů Čechů a Slováků, kteří po roce 1968 opustili Československo a za svůj nový domov si zvolili Švýcarsko. Portrétní fotografie pětadvaceti osobností doprovází příběhy o jejich druhém životě v nové zemi.

Mezi portrétovanými osobnostmi jsou například spisovatelka Irena Brežná, která získala švýcarskou literární cenu za knihu, v níž se staví kriticky k postavení žen ve švýcarské společnosti a k jejímu postoji k uprchlíkům, profesor Ivan Lefkovits, zakladatel Imunologického ústavu v Basileji, jenž se zároveň zasazuje o uchování vzpomínek lidí, kteří stejně jako on přežili holokaust.

Výstava je k vidění v Galerii Ladislava Sutnara v Riegrově ulici do neděle 14. října.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak