Plzeňský primátor přijal stážistku z japonského Takasaki

Úřednici magistrátu japonského Takasaki Saki Otsuka, která přijela na dvoutýdenní stáž do Plzně, přijal ve čtvrtek 27. září primátor Plzně Martin Zrzavecký. Saki Otsuka bude absolvovat dvoutýdenní stáž na Odboru kultury Magistrátu města Plzně a v Archivu města Plzně. Takasaki je partnerským městem Plzně od roku 1990.

„Doufám, že Vás plzeň uchvátí a bude se Vám v našem městě pobyt líbit,“ řekl na úvod setkání primátor. Připomněl dlouhodobou spolupráci mezi Plzní a Takasaki. Představil Japonce projekt DEPO2015, kde v bývalých garážích a dílnách vznikl zajímavý netradiční kulturně společenský prostor. Zmínil, že vznikl u příležitosti toho, že se Plzeň stala v roce 2015 Evropským hlavním městem kultury. Doporučil stážistce, aby si návštěvu DEPO2015 nenechala ujít. Na závěr setkání si primátor se stážistkou vyměnili dárky připomínající symboly obou měst.

Partnerská smlouva mezi Plzní a Takasaki byla uzavřena 1. srpna 1990. Spolupráce se realizuje zejména v kulturní oblasti prostřednictvím různých akcí, výstav i kulturních vystoupení v obou městech.

Takasaki je město s 370 tisíci obyvateli. Rozkládá se v nížině Kantó na ostrově Honšú přibližně 100 km severně od Tokia mezi hranicemi prefektur Saitama a Nagano a přes 100 kilometrů od známého centra zimních sportů Nagana.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak