Primátor Plzně předal městskou pečeť Václavu Berkovi

Městskou historickou pečeť předal na radnici primátor města Plzně Martin Zrzavecký staršímu obchodnímu sládkovi Plzeňského Prazdroje Václavu Berkovi. Ocenil tak jeho dlouholetou práci, kterou jako významná plzeňská osobnost a ikona Plzeňského Prazdroje vykonal ve prospěch propagace města Plzně.

Předání se uskutečnilo v salonku primátora symbolicky u příležitosti svátku svatého Václava, který je považován za patrona piva a sládků. Světcův svátek připadá na pátek 28. září a je zároveň státním svátkem. „Jsem opravdu poctěn, že jsem obdržel pečeť města Plzně. Pevně věřím, že budeme i v budoucnu pokračovat ve společné propagaci města prostřednictvím piva Pilsner Urquell,“ uvedl Václav Berka. Na závěr slavnostního aktu se podepsal do pamětní knihy města Plzně.

Václav Berka spojil svůj život s plzeňským pivovarem. První várku piva uvařil před 47 lety, když tam byl v 15 letech na brigádě. Postupně prošel pozicemi sklepmistra, sládka, ředitele pivovaru Gambrinus, hlavního sládka Plzeňského Prazdroje a manažera pivovaru v Plzni. Nyní v pozici staršího obchodního sládka jezdí po České republice i po celém světě, kde prezentuje historii, výrobu, chuťové vlastnosti a správnou péči o pivo plzeňského typu, především Pilsner Urquell.

Městská pečeť je primátorskou insignií, její užívání je ve výhradním právu primátora. Primátor může darovat vyobrazení městské pečeti občanům města a dalším fyzickým osobám, které se zasloužily o rozvoj Plzně, její propagaci, ochranu jejích práv a zájmů a podobně, nebo významným zahraničním návštěvníkům města.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak