Primátor Plzně Martin Zrzavecký podepsal deklaraci o spolupráci s Plzeňským Prazdrojem

Především podpora kulturních a veřejně prospěšných akcí a turismu nebo oblast prevence nezodpovědné konzumace alkoholu je obsahem nové deklarace, jež podepsalo město Plzeň, zastoupené primátorem Martinem Zrzaveckým, s Plzeňským Prazdrojem, za nějž podepsal deklaraci generální ředitel Grant Liversage.

„Spolupráce města a plzeňského pivovaru je dlouhodobě velmi prospěšná pro všechny obyvatele i návštěvníky Plzně a mě těší, že v ní budeme pokračovat i nadále. Když se řekne Plzeň, vybaví se mnoha lidem na prvním místě pivo a Plzeňský Prazdroj, a to nejen v České republice, ale i v zahraničí. Pivovar je významným zaměstnavatelem regionu a také jeden z hlavních turistických cílů Plzeňského kraje, který propaguje Plzeň a plzeňské pivo po celém světě. Prazdroj je pro nás i důležitým partnerem mnoha kulturních a charitativních akcí,“ konstatoval primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

„V Plzni se zrodil příběh světově proslulého ležáku a město dalo název celé jedné pivní kategorii. Městu za mnohé vděčíme a chceme tedy přispět k jeho dalšímu rozvoji,“ sdělil generální ředitel Plzeňského Prazdroje Grant Liversage.

Deklaraci o vzájemné spolupráci podepsaly Plzeňský Prazdroj a město Plzeň již počtrnácté. Mezi kulturní a společenské akce, na které se oba partneři zaměří, patří populární Pilsner Fest nebo Slavnosti svobody. Kromě toho letos už společně město s pivovarem podpořilo Skupovu Plzeň, Divadlo bratří Formanů či Sportmanii Plzeň.

„Zapojujeme se i do oslav stého výročí založení samostatné Československé republiky, k jejímu vzniku máme již nyní instalovanou panelovou výstavu na nádvoří pivovaru a v říjnových dnech budeme pořádat zvýhodněné prohlídky pivovaru. Věříme, že tak do Plzně přilákáme další turisty,“ dodala Pavla Mášková z Plzeňského Prazdroje.

Novým společným tématem je cestovní ruch zaměřený na historické průmyslové dědictví, kde obě strany vidí významný potenciál. K rozvoji cestovního ruchu by mohla přispět i společná revitalizace a následné zpřístupnění nové části plzeňského historického podzemí pod Rooseveltovou ulicí, která by měla být dokončena v tomto roce. Město Plzeň pak nadále významně podpoří projekt Respektuj 18, který upozorňuje na nebezpečí alkoholu u dětí a mladistvých.

Prazdroj také dlouhodobě pomáhá prostřednictvím grantového programu Prazdroj lidem ke zvyšování kvality života ve městě. Letos na prospěšné aktivity rozdělí 2,4 milionu korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak