Search
Close this search box.

Primátor města Plzně přijal dánského velvyslance

Velvyslance Dánského království v České republice J. E. Ole Henrika Frijs-Madsena přijal v pátek 21. září primátor města Plzně Martin Zrzavecký. Velvyslanec, jenž je ve funkci právě rok, navštívil Plzeň u příležitosti zahájení festivalu Svět knihy, který se konal v DEPO2015 v pátek 21. a v sobotu 22. září.

Při rozhovoru na radnici obě strany hovořily o různých tématech, mimo jiné i o cyklistice v Dánsku, kde je již tradičně velmi rozšířená, i o možnostech Plzeňanů využívat jízdní kolo jako standardní dopravní prostředek. Podle hosta lze každé město přizpůsobit tak, aby v něm mohli lidé jezdit na kole. Primátor přiznal, že v této oblasti má Plzeň ještě rezervy, ale že činí postupné kroky ke zlepšení podmínek pro cyklisty.

Po přijetí se velvyslanec zúčastnil prohlídky města Plzně na kole. Doprovodili ho členové spolku Auto*Mat, který pořádá mimo jiné soutěž Do práce na kole.

J. E. Ole Frijs-Madsen je velvyslancem Dánského království v České republice od září 2017. Před příjezdem do Prahy působil Ole Frijs-Madsen čtyři roky v Rijádu jako velvyslanec pro Saudskou Arábii, Bahrajn, Omán, Kuvajt a Jemen. Mezi lety 2011–2013 byl velvyslancem pro Argentinu, Uruguay a Paraguay. Kromě velvyslaneckých postů zastával řadu diplomatických funkcí v Kodani, Ženevě a Londýně.

Dánsko je stát v severní Evropě o celkové rozloze 43 094 km². Rozkládá se na Jutském poloostrově, ostrovech Fyn, Sjælland a stovkách dalších menších ostrovů. Spolu s Grónskem a Faerskými ostrovy tvoří Dánské království. Má přes 5,5 milionů obyvatel, z nichž více než třetina žije v hlavním městě Kodani a okolí. Dánsko je konstituční monarchií, jejíž hlavou je už od roku 1972 královna Markéta II.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient