Přibyslav poprvé služebně navštívil generál Trojánek

Sdružení hasičů Kraje Vysočina v pondělní podvečer 11. června 2018 v obřadní síni přibyslavského zámku oslavilo 100. výročí zrodu Československa. O podílu dobrovolných hasičů na národní a demokratické revoluci v roce 1918 pohovořil starosta krajského sdružení Jan Slámečka.

Představitelé integrovaného záchranného systému kraje potom obdrželi pamětní medaile. Kromě jiných je převzali – poslanec Parlamentu ČR a hejtman Jiří Běhounek, ředitel Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Jiří Němec, ředitel krajského ředitelsví Policie ČR Miloš Trojánek a náměstek ředitelky Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina Petr Novotný.

V závěru setkání byly městům Bystřice nad Pernštejnem a Třebíč vráceny prapory, které městské samosprávy daly vyšít pro Masarykovou jízdu motivovanou jubileem vzniku Československa. Jízdy historických požárních automobilů, nejstarší vůz na trati byl z roku 1924, byly dlouhé symbolických 100 km a končily na Výstavišti v Brně. Byly též připomínkou cesty prvního československého prezidenta Tomáše Garigue Masaryka, který v roce 1928, tedy před rovnými devadesáti lety, na Vysočinu přijel právě z Brna.

Zatímco jiní vrcholní představitelé integrovaného záchranného systému Přibyslav nejednou navštívili, brigádní generál Miloš Trojánek do našeho města služebně zavítal poprvé. V čele krajského ředitelství Policie ČR stojí teprve od 1. června 2018, doposud sloužil jako ředitel Policie ČR v hlavním městě Praze. Do Jihlavy “přestoupil” na vlastní žádost po té, co se opakovaně zastal svého podřízeného, vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila.

Převzato ODTUD

Diskuze

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz