Search
Close this search box.

Příbramští policisté obvinili tři osoby z trestných činů

Třiadvacetiletý muž je stíhán pro přečin krádeže a porušování domovní svobody. Koncem ledna vnikl do fary v Jincích. Odcizil zde finanční hotovost ve výši čtyř tisíc korun. Nyní mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Devětatřicetiletý muž kradl koncem loňského roku a začátkem letošního roku v bytových domech v Sedlčanech a v Dublovicích. Na svědomí jsou mu připisovány čtyři skutky. Ze sklepů vzal dvě jízdní kola a křovinořez. Celkem způsobil škodu ve výši 25 tisíc korun. Za přečin krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci stanovuje trestní zákoník jeden rok až pět let odnětí svobody.

Další muž, padesátiletý, se zdá být naprosto nepoučitelný. Od roku 2001 do roku 2016 mu byl uložen sedmkrát zákaz řízení motorových vozidel. V letošním roce opět neváhal přes zákaz usednout za volant. Navíc v měsíci září popíjel v jedné obci na Sedlčansku se svým o pár let starším známým alkoholické nápoje, následně došlo mezi nimi ke slovní rozepři a poté kamaráda udeřil skleněnou lahví do hlavy. Dotyčný byl obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a ublížení na zdraví. V případě odsouzení může strávit až tři roky svého života za zdmi věznice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient