Příbramští hasiči trénovali na Slapech

Od 29. do 31. května probíhal ve spolupráci s Vodní záchrannou službou Slapy výcvik profesionálních hasičů na vodní nádrži v areálu rekreačního střediska U Candáta.

Výcviku se zúčastnily všechny směny z hasičských stanic Příbram, Dobříš a Sedlčany. Celkem 65 hasičů si pod odborným dohledem vodních záchranářů procvičilo záchranu tonoucí osoby ze břehu pomocí záchranného házecího pytlíku s plovoucím lanem i osobním zásahem zachránce. Vyzkoušeli si také záchranu pomocí speciálních záchranných saní nebo padlleboardu.

Program zahrnoval i záchranu osob za pomocí lodí, které mají ve výbavě jednotlivé hasičské stanice i vodní záchranná služba. Součástí výcviku byla také instalace dvou typů norných stěn, které se pokládají na hladinu vody při únicích nebezpečných látek.

Výcviku se zúčastnili rovněž členové potápěčské skupiny z Hasičského záchranného sboru hlavního města Prahy. Ti na místě prezentovali svoji činnost a techniku, dále s nimi byla konzultována vzájemná spolupráce při zásazích na vodě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.