Příbram zkazila Dukle významné výročí. Plzeň dala Zlínu mat v prvních minutách

Pátek přinesl dvě předehrávky naší nejvyšší fotbalové ligy.

Fastav Zlín – Viktoria Plzeň 0:2 (0:2)

Plzeň měla ve Zlíně ulehčenou práci, protože za domácí nenastoupil jejich nejlepší podzimní střelec Beauguel. Domácí trenér Michal Bílek o tom nechtěl příliš mluvit, ale vysvětlení je jasné. Tento francouzský hráč přechází od nového roku právě do Plzně. Buď se tedy sám rozhodl, že nechce případným gólem „poškodit“ svůj budoucí tým, nebo mu to bylo z Plzně doporučeno.
Ve včerejším zápase však neměl Zlín problém jen v útoku, ale především v defenzívě. Domácí obrana natolik na začátku utkání zaspala, že už v 8. minutě prohrávala 0:2!
Velkou zásluhu na tom měl Kovařík, který nastoupil na pozici levého beka místo Limberského. Nejdříve přihrál před bránu zcela volnému Chorému (který se snaží nahradit dlouhodobě zraněného Krmenčíka), pro kterého nebyl problém míč dopravit do sítě. A za pět minut sám Kovařík tvrdou střelou zpoza vápna dal druhý gól. A též byl nepokryt…
Plzeň mohla po prvním poločase vést o tři branky, ale Petržela ve výhodné šanci přestřelil.
Domácí toho moc v první pětačtyřicetiminutovce nepředvedli.
Ve druhé půli už to z jejich strany bylo lepší a dokonce i Plzeň přehrávali, nedokázali to však gólově potvrdit.

„Nechytili jsme vstup do utkání a byli jsme hodně pasivní. Dostali jsme dva góly a první půle z naší strany nebyla dobrá. Ve druhém poločase jsme soupeře více dostávali pod tlak. Branku, jež by soupeře znervóznila, jsme ale nedali,“ litoval Bílek.

Branky: 3. Chorý, 8. Kovařík. Rozhodčí: Lerch – Kříž, Myška. ŽK: Matejov, Jiráček – Petržela. Diváci: 3472.

Zlín: Dostál – Bačo (85. Železník), Buchta, Gajič – Matejov, Podio, Jiráček, Bartošák – Hronek, Libor Holík (79. Jakubov) – Vyhnal. Trenér: Bílek.
Plzeň: Hruška – Havel, Pernica, Hubník, Kovařík – Petržela (77. Ekpai), Hrošovský, Čermák (81. Hořava), Procházka, Kopic – Chorý (89. Řezníček). Trenér: Vrba.

Dukla Praha – 1. FK Příbram 1:2 (0:0)

Dukla slaví v těchto dnech 70. let od založení klubu, ale popravdě to byla včera smutná oslava. Hráči Dukly prohráli s týmem ze spodku tabulky a hodně si tak zavařili před blížící se zimní přestávkou a navíc přišla necelá tisícovka lidí, což je na první ligu tragické, ale pro Duklu typické…

Dukla a Příbram to jsou kluby, které drží primariát ve dvou statistikách. Dukla má nejhorší ofenzívu a Příbram naopak defenzívu (obojí vnímáno z hlediska gólů).

Důležitost utkání se přelila v první půlhodině do stylu hry obou týmů, u kterých převažoval především boj o střed hřiště, který tak logicky nevedl k žádným šancím.
Až právě po půlhodině se diváci, kteří se na velké duklácké tribuně museli bát, jak jich tam bylo málo, dočkali zajímavé akce. Příbramský Fantiš už vlastně překonal brankáře Radu, toho však na poslední chvíli zastoupil Podaný a míč mířící do brány odhlavičkoval. Pak se ještě na obou stranách urodilo po jedné šanci (Djuranovič – Minzagov), ale góly přišly až ve druhé půli.
Jako první se trefili domácí. Djuranovič využil zaváhání hostující obrany, jeho první střela skončila sice jen na tyči, ale následou dorážku už zvládl s přehledem – 1:0.
Hosty to však nijak nepoložilo a za třináct minut díky proměněné penaltě Rezka vyrovnali – 1:1.
A to nebylo vše z jejich strany. Antwi nacentroval na Fantiše, který pěkným volejem překonal Radu – 1:2.

Branky: 56. Djuranovič – 69. Rezek z pen., 77. Fantiš. Rozhodčí: Ardeleanu – Hrabovský, Poživil. ŽK: Breda, Souček, Miloševič, Raspopovič, Djuranovič – Kodr, Keita, Květ.

Dukla: Rada – Ostojič, Raspopovič, Ďurica, Souček – Miloševič – Podaný (79. Brandner), Breda (73. Bezdička), Bezpalec, Bilovský – Djuranovič (88. Krunert). Trenér: Skuhravý.
Příbram: Kočí – Nový, Kodr, Tregler, Antwi – Soldát, Keita – Mingazov (81. Nitrianský), Rezek, Voltr (63. Květ) – Fantiš (90.+4 Skácel). Trenér: Csaplár.

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového