Search
Close this search box.

Příbram bude mít vlastní živě vysílaný televizní pořad

Kdo jsou všichni ti inspirativní, šikovní a odvážní lidé, kteří utvářejí Příbram a život v ní? Odpovědi bude hledat pořad Z profilu, který v úterý 16. října poprvé odvysílala GymTV, školní televize Gymnázia Příbram.

Pořad, jehož partnerem je město Příbram, bude vysílán živě jednou měsíčně. Václav Bešťák, někdejší šéfredaktor GymTV a současný student Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy, si do něj bude zvát osobnosti, které jsou nejrůznějším způsobem spjaty s regionem a které mají divákům co říct o svých životech, své práci i svém pohledu na život.

Hostem prvního vydání byl Jiří Dohnal, taneční mistr, jehož kurzy prošlo za padesát let přes čtyřicet tisíc žáků. „Hledáme osobnosti, které malými činy dělají velké skutky,“ říká moderátor Václav Bešťák. „Co jiného, než velký skutek, je vytvoření fenoménu tanečních kurzů, které navštěvovali moji prarodiče, rodiče a nakonec i já?“

„O podobném typu pořadu jsme uvažovali už dlouho a moje představy se s těmi Václavovými velmi potkaly, takže jsme se rychle domluvili,“ říká vedoucí GymTV Josef Fryš. Přímý přenos bude vždy zajišťovat tým školní televize čítající šest lidí, současných členů redakce GymTV. „Aspekt živého vysílání s sebou přináší samozřejmě napětí navíc, nikdy nevíte, co se může stát, a i když jsme vše důkladně zkoušeli několik dnů, stejně v těch sedm večer to pak bylo docela napínavé. Ale měli jsme skvělého hosta a výborného moderátora, jim oběma patří můj velký díky, stejně jako celému týmu GymTV, který ve škole trávil pozdní večery zkouškami,” dodává Josef Fryš.

Pořad Z profilu má vlastní webovou stránku zprofilu.cz, ale živě jej mohou sledovat návštěvníci webu GymTV a facebookové stránky školní televize.

K dosavadní činnosti školní televize Gymnázia Příbram, spočívající v přípravě vlastního školního televizního zpravodajství, správě zpravodajského serveru gymnázia, natáčení reportáží a krátkých dokumentů z regionu a realizaci záznamů a přímých přenosů nejrůznějších školních i mimoškolních akcí, tak přibyla další aktivita. Plodný podzim navíc vyvrcholí 2. a 3. listopadu pátým ročníkem projektu Jak se dělá televize s Českou televizí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient