Při požáru strniště v Luhách se zranil jeden člověk

Pět jednotek hasičů zasahovalo v úterý u požáru šesti hektarů strniště a slámy v místní části Horního Benešova Luhy na Bruntálsku. Událost byla na tísňovou linku ohlášena čtyři minuty po půl dvanácté dopoledne. Požár hasiči likvidovali pomocí hasicích lišt na zásahových automobilech, lafetových proudnic i vodních proudů, pomohla rovněž zemědělská technika, která požářiště oborala.

Při pokusu o prvotní hašení ručním hasicím přístrojem byl lehce zraněn jeden ze zemědělců, postarala se o něj přivolaná zdravotnická záchranná služba.

Příčina vzniku požáru je – stejně jako výše škody – v šetření.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.