Search
Close this search box.

Při požáru skladu ovoce na Kolínsku vznikla škoda za deset milionů

V úterý 4. září v 17.02 hodin byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášen požár ve skladu ovoce v obci Tuchoraz v okrese Kolín.

Operační důstojník vyhlásil poplach profesionálním hasičům ze stanic HZS Český Brod a HZS Říčany a také jednotkám sboru dobrovolných hasičů obcí Kostelec nad Černými lesy, Poříčany a Tuchoraz. Vzápětí byl po dalších upřesňujících telefonátech, že skladovací hala je plná kouře, vyhlášen druhý poplachový stupeň a do Tuchorazi vyrazily ještě jednotky HZS Kolín a HZS Benešov. Sirény zazněly také u dobrovolných sborů v obcích Kounice, Kouřim, Rostoklaty a Škvorec.

První jednotka byla na místě za šest minut od ohlášení události. Při průzkumu bylo zjištěno, že celá hala je silně zakouřená a požár se šíří z prvního patra, kde je elektrorozvodná místnost. Ještě před příjezdem hasičů se požár pokoušeli likvidovat sami majitelé a zaměstnanci pomocí hasicích přístrojů. Vzhledem k velkému výskytu kouře se dva z nich nadýchali zplodin hoření a museli být prohlédnuti a ošetřeni přivolanou posádkou zdravotnické záchranné služby.

Hasiči v dýchací technice dostali požár pod kontrolu pomocí jednoho vysokotlaku a jednoho D proudu z místního zdroje. Lokalizaci nahlásil velitel zásahu v 18.45 hodin. Následně byla hala odvětrána, nejprve pomocí přenosných ventilátorů a poté byl nasazen i přívěsný s podstatně vyšším výkonem.

Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 10 milionů korun. Včasným zásahem se však hasičům podařilo uchránit hodnoty za půl miliardy! Příčina vzniku požáru byla vyšetřovatelem stanovena jako technická závada elektroinstalace. V souvislosti s výší škody byla ve středu dopoledne na prohlídku místa vzniku požáru přizvána expertní skupina z Technického ústavu požární ochrany Praha.

Po dobu zásahu byla říčanská stanice zálohována dobrovolnými jednotkami z Říčan a Mnichovic.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient