Search
Close this search box.

Při požáru roubenky z pohádky „S čerty nejsou žerty“ zemřel majitel

V sobotu 24. března v pravé poledne byl na tísňovou linku středočeských hasičů ohlášen požár rekreačního roubeného stavení v obci Střehom nedaleko Dolního Bousova v okrese Mladá Boleslav.

Operační středisko k události vyslalo profesionální jednotky HZS Mladá Boleslav a HZS Mnichovo Hradiště, „domácí“ bousovské hasiče a také jejich dobrovolné kolegy z Kněžmostu. V rámci mezikrajské výpomoci vyjela z Královéhradeckého kraje dobrovolná jednotka ze Sobotky.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že požár zasáhl místnost v druhém patře historického mlýna, ve kterém se natáčela pohádka „S čerty nejsou žerty“. Hasičské jednotky začaly ihned hasit. Několik mužů v dýchací technice vniklo do objektu na průzkum, při kterém nalezli osobu bez známek života. Požár se hasičským jednotkám podařilo dostat pod kontrolu a následně uhasit. Závěrem byl celý objekt zkontrolován termokamerou.

Přítomný lékař zdravotnické záchranné služby u nalezené osoby konstatoval smrt a na místě začal pracovat vyšetřovatel HZS spolu s výjezdem Služby kriminální policie a vyšetřování. Příčina vzniku požáru souvisí s elektrickým přímotopem a vznícením hořlavých materiálů. Přímé škody byly vyčísleny na 150 tisíc korun, uchránit se podařilo majetek za dva a půl milionu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient