Search
Close this search box.

Při požáru domu ve Slušticích zasahovalo sedm hasičských jednotek

V pondělí krátce před pátou hodinou ranní přijal operátor tísňové linky informaci o požáru osobního vozidla a části domu ve Slušticích v okrese Praha-východ.

V průběhu jízdy k zásahu bylo jednotkám upřesněno, že požár se rozšířil na střechu domu, což se po příjezdu první jednotky potvrdilo. Hasiči pomocí několika proudů a vysokotlaku se z jedné strany domu zaměřili na likvidaci požáru osobního automobilu a z druhé stany na likvidaci požáru domu. Po ustavení výškové techniky probíhal zásah i s její pomoci. Zároveň bylo na místním rybníku zřízeno čerpací stanoviště.

Hasiči dostali požár pod kontrolu krátce po půl sedmé. Vzhledem k tomu, že zásah probíhal v dýchací technice, požádal velitel zásahu o vyslání protiplynového vozidla z kolínské stanice. Po sedmé hodině došlo k vystřídání zasahujících profesionálních hasičů a k následné redukci jednotek. Na místě byla ponechána místní dobrovolná jednotka SDH Sibřina na dohlídku do 12 hodin.

Škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na dva miliony korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit majetek v hodnotě pěti milionů korun. Příčinou vzniku požáru byla podle vyšetřovatele technická závada v motorovém prostoru auta, ze kterého se požár rozšířil na přístřešek a rodinný dům.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient