Při požáru bytu v Morašicích se zranil jeden muž

Do domu v Morašicích spěchaly v sobotu před polednem jednotky hasičů z Litomyšle a Morašic. Svědci slyšeli tupou ránu připomínající explozi. Uvnitř domu hasiči nalezli popálenou osobu, kterou ihned vynesli z objektu ven a poskytli ji první před lékařskou pomoc. Poté byla popálená osoba předána do péče zdravotnické záchranné službě. Na místo byl povolán i vrtulník Letecké záchranné služby, kterým byla osoba transportována do nemocnice. Hasiči dohasili vzniklá ohniska a následně objekt odvětrali, zkontrolovali pomocí termokamery a provedli i průzkum půdního prostoru, zda se oheň nerozšířil i tam.

Příčiny vzniku této události a co se vlastně v domě stalo nyní vyšetřují hasiči i policisté. Škoda byla předběžně vyčíslena na 480 tisíc korun a uchránit se podařilo majetek ve výši 1,6 milionu korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak