Search
Close this search box.

Při pátečním požáru pražského bytu přišel o život jeden člověk

Policisté pohotovostní motorizované jednotky zasahovali v pátek 30. listopadu kolem půl třetí ráno v Tusarově ulici v Praze 7. Důvodem byl telefonát na linku 158, ve kterém oznamovatel operátorům sdělil, že z jednoho bytu v tamním domě je cítit kouř a zpod dveří se valí voda.

Policisté vyrazili na místo události, aby oznámení prověřili. To, že je pravdivé, zjistili ve chvíli, kdy se dostali do domu a ucítili silný zápach kouře. Okamžitě nalezli inkriminovaný byt a provedli do něj násilný vstup. Prostor uvnitř byl silně zadýmen a orientace v něm velmi složitá. Proto se hlídky navzájem střídaly a zajišťovaly, aby nedošlo k zranění. Pravděpodobnost, že se uvnitř nacházejí lidé, byla veliká, neboť u dveří bytu byla dětská postýlka. Po několika okamžicích byl v jedné z místností nalezen muž, který ležel na zemi a nehýbal se. Společnými silami ho policisté dostali mimo zadýmený prostor a začali s resuscitací. Zatímco několik hlídek muže i za pomoci AED resuscitovaly, ostatní policisté doprohlédli byt a prováděli evakuaci sedmi osob z domu. To pro případ, že by se oheň rozšířil po domě, a aby se nenadýchali kouře.

S resuscitací následně pomáhali policistům hasiči, a to až do příjezdů záchranářů, kteří si muže převzali do své péče. Bohužel i přes veškerou snahu všech zúčastněných se muže nepodařilo zachránit.

Členové motorizované jednotky si po zásahu nechali proměřit hladinu CO2 v krvi, které byla u všech na minimální hranici, a tak si jejich stav nevyžádal hospitalizaci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient