Search
Close this search box.

Při kontrole na Novobydžovsku odhalili devět nelegálně pracujících cizinců

Ve středu 14. března vyrazila hradecká cizinecká policie společně s celníky na Novobydžovsko. V součinnosti zkontrolovali nelegální zaměstnanost, pobyt cizinců a pravost předkládaných dokladů a listin celkem u třech předem vytipovaných společností.

Celníci se zabývali kontrolou pracovních povolení a dodržováním zákona o zaměstnanosti. U jednoho z kontrolovaných subjektů, jenž se věnoval výrobní činnosti, celníci zjistili, že nelegálně zaměstnává devět Ukrajinců. Osm z nich disponovalo polskými vízy, které je neopravňují k pracovní činnosti v České republice. Jeden občan Ukrajiny vlastnil české vízum, ale rovněž bez platného pracovního povolení vydaného českými úřady.

Cizinecká policie provedla u všech kontrolovaných cizinců kontrolu dodržování zákona o pobytu cizinců, stejně tak i kontrolu pravosti předložených dokladů. Skupinka devíti cizinců byla na místě policií zajištěna, neboť se dopustili jednání, pro které může být jejich pobyt na území ukončen. Ještě téhož dne s nimi cizinecká policie zahájila správní řízení o správním vyhoštění z území Evropské unie. Hned následujícího dne bylo 8 cizinců vyhoštěno.

Českému zaměstnavateli nyní hrozí pokuta až do výše deseti milionů korun. Vzhledem k efektivní spolupráci obou složek se podobným součinnostním kontrolám budou policisté s celníky věnovat i nadále.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient