Při explozi v domě v Horní Bečvě se zranil muž

Včera v půl dvanácté přijali hasiči hlášení o explozi v rodinném domě a o popálení jedné osoby. Oznamovatel hasičům sdělil, že v domě nehoří. Operační důstojník vyhlásil poplach jednotce profesionálních hasičů z Valašského Meziříčí, jednotce Hasičského sboru města Rožnova pod Radhoštěm a jednotce dobrovolných hasičů z Horní Bečvy. Zdravotnická záchranná služba si na místo vyžádala přílet vrtulníku.

Hasiči po příjezdu zjistili, že zraněná osoba je v péči zdravotníků. Ti zraněného odvezli sanitkou k dalšímu vyšetření do nemocnice. Hasiči se dozvěděli, že zraněný muž musí trvale inhalovat kyslík, který má napojený do nosních dírek. Při řezání kovového materiálu v suterénu rodinného domu došlo k uvolnění rozvodu kyslíku v nosu. Kyslík se působením horkého povrchu řezaného materiálu vznítil a muž byl popálen v obličeji. K rozšíření plamene na vnitřní vybavení domu nedošlo, stejně tak k explozi.

Celá událost se obešla bez jakékoli škody na majetku.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.