Prezident České republiky vyznamenal profesora Miloše Peška

Medaili Za zásluhy I. stupně převzal v den 100letého výročí vzniku naší republiky od prezidenta České republiky Miloše Zemana prof. MUDr. Miloš Pešek, CSc., přednosta Kliniky pneumologie a ftizeologie, jehož specializací je léčba rakovinných nádorů plic. Pan přednosta si tohoto ocenění velmi váží a dodává: „Pokud přijde pacient s těžkým onemocněním, je pro mne největším úspěchem podílet se na účinné léčbě a optimálně na vyléčení. Díky pokrokům vědy a výzkumu můžeme dnes úspěšně léčit pacienty i s takovými diagnózami, které léčit ještě před několika málo lety nebylo možné. Třebaže například vyléčit některé pokročilé nádory plic ještě neumíme, stále častěji se daří přetransformovat z akutních, rychle progredujících forem do forem chronických, se kterými mohou pacienti prakticky s normální kvalitou života žít mnoho let.“ Tým pana profesora spolupracuje úzce s chirurgy, radioterapeuty, morfology, radiodiagnostiky, genetiky a imunology. Výsledky komplexních vyšetření umožňují indikovat účinné léčebné strategie.

Velká gratulace k tomuto ocenění přichází i od ředitele FN Plzeň MUDr. Václava Šimánka, Ph.D.: „Pan profesor Pešek je jedním z významných odborníků naší nemocnice. Je skvělým lékařem, pedagogem i vědeckým pracovníkem. Kromě jeho odbornosti si jej vážíme pro jeho jasné postoje a charakterové vlastnosti. Doufám, že bude součástí fakultního týmu další dlouhá léta. Všichni mu upřímně gratulujeme k získanému ocenění a přejeme hodně dalších životních úspěchů.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak