„Přetáhnout ten dres přes hlavu bylo krásné,“ komentuje trénink s reprezentací hokejista Lukáš Klimeš

(Aktualizováno před )

Nečekaný a silný zážitek si z úterního dopoledne odnesl brankář Zubrů Lukáš Klimeš. Původně počítal s tím, že jako obvykle vyrazí na led s ostatními členy výběru trenérů Přecechtěla a Dočkala. Vůle osudu však byla jiná. Čtyřiadvacetiletý odchovanec Komety Brno oblékl reprezentační dres, se svěřenci Miloše Říhy během jejich kempu absolvoval trénink.

V úterý ráno měl Lukáš Klimeš vcelku rutinní program. Ve svém přerovském bytě vstal a čekal, až přijde čas odebrat se do MEO Arény na trénink s týmem Zubrů. Vše ale změnil jeden telefonát. „Volal mi pan trenér Dočkal. Říkal mi, že se v reprezentaci zranil Matěj Machovský a vypadá to, že s ní půjdu na led,“ popsal brankář nečekanou zprávu.

Pochopitelně mu přinesla pocit velké radosti. „Přetáhnout reprezentační dres přes hlavu bylo moc hezké. Rád jsem si něco takového vyzkoušel,“ nezastíral. Trénink v rámci přerovského kempu národního týmu se od toho s nejvyšší kategorií Hanáků lišil v tempu. Klimeše to nepřekvapilo, cvičení pak připodobnil k těm mezi zápasy druhé nejvyšší soutěže. „Tyto věci jsou více méně všude stejné,“ poznamenal.

Z pozice trenéra gólmanů na něj dohlížel Zdeněk Orct, někdejší strážce brány Litvínova, Kladna nebo ruské Kazaně. „V průběhu tréninku jsme se spolu bavili. Říkal mi, jak trénují a jak by si to představoval. Zároveň mi radil, na čem mám zapracovat a podobně,“ prozradil Lukáš Klimeš.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz