Prestižní cena Policista roku 2017 putuje do Plzeňského kraje

V pátek 21. září 2018 se v Praze ve Španělském sále Pražského hradu udílely prestižní ceny Policista roku. Policista Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje prap. Jiří Franc si převzal z rukou policejního prezidenta genmjr. Mgr. Bc. Tomáše Tuhého, Ph.D. hlavní cenu Policista roku 2017.

Inspektor Jiří Franc pracuje na obvodním oddělení Klatovy a dlouhodobě dosahuje vynikajících výsledků. V roce 2017 při výkonu služby bezprostředně zachránil dva lidské životy. Poprvé byl s kolegou přivolán do domu, kde byly oznámeny sousedské neshody mezi dvěma muži. Agresivní muž způsobil nožem svému sousedovi bodnořeznou ránu, a když jej chtěl opět bodnout, policista Jiří Franc zakročil a zabránil jeho dalšímu útoku. Podruhé při hlídkové činnosti našel s kolegou u domu bezvládné tělo seniora, kterého resuscitovali až do příjezdu zdravotníků. Díky jejich rychlé reakci se muže podařilo zachránit. Během uplynulého roku zdržel 31 podezřelých osob. Například vypátral ozbrojené pachatele loupežného přepadení, kteří po činu ujížděli ze Švihova do Klatov, a zadržel je do patnácti minut od doby spáchání. Podílel se také na zadržení dvou cizinců, kteří vnikli krátce po poledni do prodejny zlatnictví v Klatovech a z místa utekli. Odcizili různé šperky za více jak jeden milion korun.

Své znalosti a dovednosti předává i novým kolegům, kteří nastupují na obvodní oddělení a svým jednáním a chováním se podílí na budování dobrého jména Policie České republiky.

„Jsme velice rádi, že práce našeho kolegy byla oceněna v rámci celé Policie České republiky, a že obdržel tuto prestižní cenu. Je dobré, pokud policisté vidí, že je jejich kvalitní práce oceněna.“ dodal plk. Mgr. Pavel Krákora.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.