Search
Close this search box.

„Přesilovky nejsou ještě optimální, ale proti Vsetínu se povedly,“ říká hokejista Petr Vampola

I čtvrté domácí utkání v řadě proměnili Rytíři ve tříbodový zisk, i když se Vsetín prezentoval velmi útočnou hrou. Kladnu se konečně povedly přesilovky a i když v zápase hrálo pouze dvě, tak prakticky obě využilo. Pokaždé u toho byl i Petr Vampola, který hned při prvním střídání zařídil první z nich. Vampola v ní následně založil akci, po které se Kladno Plekancem ujalo rychle vedení. Druhou přesilovkovou situaci Rytíři využili ve prostřední části až dvě vteřiny po návratu vyloučeného Tepera, kdy byl nejproduktivnější hráč Kladna taktéž u zrodu akce, kterou nakonec střelou do poloodkryté brány využil Strnad. V posledních vteřinách se ještě Vampola aktivně zúčastnil závěrečné strkanice po ataku na Plekance, ale následně si už i s diváky jen užíval sedmou výhru Kladna v řadě.

Zápas před kamerami jsme zvládli, takže slavíme další vítězství?
Na obě strany to byl bojovný a útočný výkon, padlo hodně gólů. Vsetín hrál velice dobře, takže jsem rád, že jsme nakonec vyhráli za tři body. Myslím si, že to byl dobrý zápas.

Je asi důležité, že už opět dokážeme na svou stranu strhnout takto vyrovnané zápasy?
Byl to ze strany soupeře atraktivní a hodně nepříjemný hokej. Nějaké chybičky tam také udělali, ale my jsme naopak dávali góly a to dnes hokej rozhoduje.

Začali jsme zostra, hned při prvním střídání byl na Tebe faul a následnou přesilovku jsme rychle potrestali?
Jsem rád, že jsme dnes využili přesilovky, které se nám moc nedaří. Je to tím, že se na trénincích k jejich nácviku dost skládáme a není to optimální. Občas je někdo zraněný nebo z toho vypadne tím, že není na tréninku a jde rovnou na zápas. Všichni to víme a doufám, že se to bude lepšit, protože přesilovky budou rozhodovat zápasy. Dnes si ale dovolím říct, že jsme je sehráli dobře.

Na druhou stranu má Vsetín v lize přesilovky nejlepší a sami jsme se o tom mohli hodně přesvědčit?
To jsme věděli a bylo naší chybou se nechat tak často vylučovat. Vsetín to pak potrestal nebo byl v těch situacích hodně nebezpečný. Hodně a hodně nás zachránil excelentní výkon Brízgiho. Jemu můžeme pořádně děkovat.

V pětiminutovém oslabení jsme sice rychle inkasovali branku na 3:2, zbytek se už nám ale povedlo odbránit. Bylo to pro další vývoj důležitý moment?
Těch pět minut je proti týmu, který má přesilovky výborné jako Vsetín, opravdu dlouho. Zvládli jsme to dobře. Na začátku jsme jeden gól dostali, ale pak už jsme to ubránili výborně a mohli hrát dál.

Oproti prvním zápasům se dnes Tomáš Plekanec posunul vedle Tebe do první řady. Byla to domluvená změna?
Trenéři to dnes poskládali takto, domluvili jsme se na tom. Tomáš přijel dnes až na zápas, takže i ty přesilovky byly tím trochu jiné. Ale uvidíme jak to půjde dál, přeci jen přijde ještě Jaromír.

Zápas končil šarvátkou, kdy situaci odstartoval nepotrestaný zákrok u mantinelu právě na Plekance. Jak tyto situace vidíš?
Tohle by se stávat samozřejmě nemělo a je pak na našem týmu, jak se s tím popereme a jak se k tomu postavíme. A myslím si, že se k tomu kluci postavili dobře a nikdo pak neuhnul. A máme tu hráče, kteří podobné zákroky budou umět potrestat ještě daleko více.

V průběhu třetí třetiny jsi strávil část přerušené hry v rozhovoru s druhým gólmanem Gábou. Vzpomínali jste na působení v Budějovicích?
Pro mě zápasy se Vsetínem jsou speciální, já na to strašně rád vzpomínám. A byl to zrovna Gábič, ze kterým se znám z Budějovic, je to super kluk. Člověk se nemůže pořád nervovat celých šedesát minut, je také potřeba se trochu uvolnit a odreagovat.

Ve středu jedeme do nevyzpytatelných Benátek. nebude tam i třeba díky naší aktuální vítězné sérii hrozit její přerušení?
To doufám že ne. My víme, že jsme dnes nehráli úplně dobře, že tam bylo spoustu chyb, na kterých musíme pracovat. Budeme se je v dalším zápase snažit odstranit a pohlídáme si to.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient