Search
Close this search box.

Přes Sulimov, Milovice a Traplice už vede zbrusu nová cesta

Mezi silničními stavbami dokončenými letos na podzim na krajské silniční síti jsou také rekonstrukce průtahů v Sulimově a Soběsukách-Milovicích na Kroměřížsku a v Traplicích na Uherskohradišťsku.

Nejrozsáhlejší rekonstrukce proběhla v Sulimově. Zahájena byla již v létě loňského roku a vyžádala si 23 milionů korun. „Obec tak získala více než kilometr kvalitní vozovky, která odpovídá současným technickým normám. Stavba byla plně financována Zlínským krajem prostřednictvím Ředitelství silnic Zlínského kraje,“ informoval náměstek hejtmana Pavel Botek, zodpovědný za oblast dopravy.

Začátek opraveného úseku leží asi 55 metrů před obcí Sulimov, konec se nachází v prostoru křižovatky silnic III/36741 a III/36735, tj. na začátku obce Vrbka.

Součástí rekonstrukce bylo také nové dopravní značení, odvodnění komunikace, vybudování zastávkových pruhů pro autobusy a rovněž výstavba zárubní zdi dlouhé více než 300 metrů a dešťové kanalizace podél této zdi. Souběžně s touto stavbou zde obec opravila chodníky, položila veškeré betonové obruby podél silnice, vybudovala nástupiště na autobusových zastávkách a upravila připojení místních komunikací, sjezdů a nájezdů.

Na Kroměřížsku byla dále dokončena také rekonstrukce čtyřsetmetrového průjezdního úseku silnice III. třídy v Soběsukách-Milovicích. Na tuto opravu vynaložil Zlínský kraj 10,6 milionu korun. Na Uherskohradišťsku byla dokončena rekonstrukce půlkilometrového průtahu Traplicemi. Stavební práce přišly na 7,2 milionu korun. I zde byl investorem Zlínský kraj.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient