Přerovští strážníci pomohli seniorce

V nočních hodinách na tísňovou linku 156 zavolala osmdesátiletá žena, která uvedla, že upadla v bytě a nemůže se postavit. Dále sdělila, že se pokusí doplazit ke dveřím. Na místo byla ihned vyslána motohlídka, která se však na ženu nedozvonila a ani na bouchání nikdo nereagoval. Když se stálá služba pokoušela zpětně telefonicky spojit s oznamovatelkou, zvonil již aparát naprázdno. K bytu byl přivolán lékař a hasiči, kteří dveře otevřeli a byt zpřístupnili. Na půl cesty z obývacího pokoje ke vchodovým dveřím byla nalezena vyčerpaná žena, která již neměla sílu se k nim dostat a otevřít. Nezraněnou, ale znavenou seniorku si následně odvezla sanitka do nemocnice. Všechny složky IZS se pak mohly vrátit k dalším činnostem.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak