Search
Close this search box.

Přerovský trenér Jiří Sklenář zůstává dál u reprezentace, nově v kategorii šestnáctek

Mládež přerovských Zubrů sbírá jeden úspěch za druhým a stává se čím dál silnější, což se projevuje také směrem k reprezentačním výběrům. V nich má Přerov zastoupení nejen hráčské, ale i trenérské. Další sezonu u reprezentace už nyní zapisuje Jiří Sklenář, který jako trenér brankářů nově přešel od osmnáctky k šestnáctce. S ní v uplynulých dnech absolvoval přípravný kemp v Třemošné.

Jirko, vloni jste byl trenérem v kategorii hráčů do 18 let, teď jsou to hráči do 16 let. Našel byste nějaké rozdíly mezi těmito kategoriemi?
Určitě ano. Největší rozdíl je ve fyzické a herní vyspělosti hráčů. V kategorii U16 se hráči teprve učí herním systémům, kdežto v U18 se už objevují hráči, kteří pravidelně nastupují v seniorských soutěžích, takže ten hokej je dospělejší.

Dá se říct, že se z vás už stává stabilní reprezentační trenér gólmanů. Jak tento fakt vnímáte?
Vnímám to jako obrovskou poctu a velké ocenění mé práce. Zároveň je to pro mě velká příležitost se učit a neustále se posouvat kupředu.

V kategorii do 16 let, kde teď působíte, jsou také přerovští hráči. Konkrétně brankář Tomáš Suchánek, obránce Stanislav Svozil a útočník Martin Ryšavý. Jak se s nimi pracuje?
Jsou to patnáctiletí kluci ve fázi vývoje a učení, kteří se utváří. Někdy na ně člověk musí být jako pes a neuhnout jim, protože na vás zkouší různé věci (úsměv), ale to k tomuto věku asi patří. Důležité je, že ti kluci hokej milují a chtějí v něm být úspěšní, což nám trenérům práci velice usnadňuje.

Klubová práce a ještě k tomu reprezentační, to musí být určitě dost náročné. Jak se vám obě činnosti daří skloubit?
Během sezony je několik reprezentačních akcí, které trvají od jednoho dne až třeba po týden. U kategorie do 18 let to bylo v loňské sezóně kolem 40 dní. U šestnáctky to bude podobné, což znamená, že během sezony jsem poměrně často mimo klub. Tímto bych chtěl poděkovat vedení HC ZUBR Přerov, že mi práci u reprezentačních výběrů umožňují. Díky patří i kolegům, protože má práce v Přerově není jen o přípravě brankářů, ale také o zajišťování projektů pro mateřské školky, takže vždy to někdo z kolegů musí vzít za mě.

Na závěr krátkého rozhovoru se nemohu nezeptat na vrchol loňské sezony mladšího dorostu, u nějž jste byl jako jeden z asistentů. Co byste s odstupem času řekl k Mistrovství republiky, kam se Zubři probojovali a skončili celkově čtvrtí?
Loni se sešly v mladším dorostu pro Přerov dva nadstandardní ročníky, což byl dobrý předpoklad pro úspěšnou sezonu. Musím zde říct, že ti kluci udělali během sezony obrovský pokrok. Ze zajímavých individualit se stal výborně pracující tým, který dodržoval systém, pokyny trenérů a především se kluci obětovali jeden pro druhého. Ve finálové části a play-off jsme do zápasů ve většině případů šli bez tří až čtyř hráčů základní sestavy, přesto jsme si dokázali dojít až pro čtvrté místo. Někdo říká, že to byla náhoda, já to však nazývám odměnou za tvrdou a poctivou práci.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient