Search
Close this search box.

Přerovská nemocnice úspěšně obhájila akreditaci

Důležitý certifikát kvality, bezpečnosti a odbornosti obhájila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. Nemocnici ho udělila Spojená akreditační komise, která v nemocnici na konci minulého měsíce prováděla komplexní audit zaměřený na bezpečnost a kvalitu poskytované péče. Výsledkem auditu bylo udělení certifikátu a prodloužení akreditace, kterou má nyní nemocnice až do roku 2021.

Získání akreditace je důležitým ukazatelem především pro pacienty. Je totiž zárukou, že je nemocnice prověřená a splňuje požadavky na poskytovanou zdravotní péči i související procesy – od vybavení a kvalifikovaného personálu, přes moderní medicinské postupy a vyšetření, až třeba po úklid. Akreditace je přitom pro každou nemocnici dobrovolná.

„Auditoři během šetření prověřili opravdu všechny oblasti provozu nemocnice, a to včetně nezdravotnických úseků jako je hospodářsko-technický nebo stravovací úsek. Zajímala je třeba i naše kuchyně, systém úklidu nebo nakládání s odpady. Především se ale soustředili na úroveň poskytované péče, na vybavení, dokumentaci, hygienu, zavedenou standardizaci, sledování a vyhodnocování všech procesů poskytované zdravotní péče, nebo také na zvyšování odborné úrovně péče,“ popisuje průběh auditu MUDr. Marie Marsová, MBA, předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční, pod kterou spadá i Nemocnice Přerov.

Akreditace je pro nemocnice dobrovolná, v Nemocnici Přerov ji však berou jako standard, který chce nemocnice trvale udržovat. Aktuálně má Nemocnice Přerov certifikát prodloužen do roku 2021. Poprvé jej přitom získala už v roce 2009. Pro pacienty na každém z necelé dvacítky oddělení to znamená záruku vysokého standardu, a to napříč celým provozem – od řízení kvality a lidských zdrojů, přes péči o pacienty, až po zajištění bezpečného prostředí pro pacienty i zaměstnance.

„Audit je pro nemocnici vždy náročný proces. O to více si ale ceníme toho, že jsme v něm uspěli. Akreditace potvrzuje kvalitu naší práce a věřím, že je objektivním ukazatelem pro každého pacienta, který se na nás s důvěrou může obrátit,“ uzavírá MUDr. Jiří Ševčík, místopředseda představenstva Středomoravské nemocniční.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient