Přerovská nemocnice úspěšně obhájila akreditaci

Důležitý certifikát kvality, bezpečnosti a odbornosti obhájila Nemocnice Přerov, člen skupiny AGEL. Nemocnici ho udělila Spojená akreditační komise, která v nemocnici na konci minulého měsíce prováděla komplexní audit zaměřený na bezpečnost a kvalitu poskytované péče. Výsledkem auditu bylo udělení certifikátu a prodloužení akreditace, kterou má nyní nemocnice až do roku 2021.

Získání akreditace je důležitým ukazatelem především pro pacienty. Je totiž zárukou, že je nemocnice prověřená a splňuje požadavky na poskytovanou zdravotní péči i související procesy – od vybavení a kvalifikovaného personálu, přes moderní medicinské postupy a vyšetření, až třeba po úklid. Akreditace je přitom pro každou nemocnici dobrovolná.

„Auditoři během šetření prověřili opravdu všechny oblasti provozu nemocnice, a to včetně nezdravotnických úseků jako je hospodářsko-technický nebo stravovací úsek. Zajímala je třeba i naše kuchyně, systém úklidu nebo nakládání s odpady. Především se ale soustředili na úroveň poskytované péče, na vybavení, dokumentaci, hygienu, zavedenou standardizaci, sledování a vyhodnocování všech procesů poskytované zdravotní péče, nebo také na zvyšování odborné úrovně péče,“ popisuje průběh auditu MUDr. Marie Marsová, MBA, předsedkyně představenstva Středomoravské nemocniční, pod kterou spadá i Nemocnice Přerov.

Akreditace je pro nemocnice dobrovolná, v Nemocnici Přerov ji však berou jako standard, který chce nemocnice trvale udržovat. Aktuálně má Nemocnice Přerov certifikát prodloužen do roku 2021. Poprvé jej přitom získala už v roce 2009. Pro pacienty na každém z necelé dvacítky oddělení to znamená záruku vysokého standardu, a to napříč celým provozem – od řízení kvality a lidských zdrojů, přes péči o pacienty, až po zajištění bezpečného prostředí pro pacienty i zaměstnance.

„Audit je pro nemocnici vždy náročný proces. O to více si ale ceníme toho, že jsme v něm uspěli. Akreditace potvrzuje kvalitu naší práce a věřím, že je objektivním ukazatelem pro každého pacienta, který se na nás s důvěrou může obrátit,“ uzavírá MUDr. Jiří Ševčík, místopředseda představenstva Středomoravské nemocniční.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.