Search
Close this search box.

Přerovská nemocnice pořádá kurzy cvičení pánevního dna

Neplodnost, komplikace během těhotenství, bolestivá menstruace, bolestivý sexuální styk, inkontinence či bolesti zad. Všechny tyto ženské obtíže mohou souviset se zhoršenou funkcí svalů pánevního dna, které jsou součástí hlubokého stabilizačního systému. Zájemkyně z Přerova a okolí naštěstí mohou pánevní dno posilovat, a to pomocí speciálního cvičení, které ženám nově nabízí odborníci z Nemocnice Přerov, která je členem skupiny AGEL.

Kurz pro posílení pánevního dna zahrnuje osm lekcí, odstartoval nově na rehabilitačním oddělení Nemocnice Přerov a je určen ženám jakéhokoliv věku. „Každá lekce zahrnuje cvičení pro posílení pánevního dna, dechové, relaxační i bioenergetické cvičení. Součástí kurzu je ale také edukace ohledně špatných návyků, které zatěžují pánevní dno, nebo různých mýtů a nepravd,“ vysvětluje Bc. Jana Studeníková, vedoucí fyzioterapeut nemocnice Přerov s tím, že kurz probíhá vždy v uzavřené skupince maximálně tří až pěti žen.

Kurz zaměřený na cvičení pánevního dna pomáhá ženám od bolestivé menstruace, mírní bolesti beder, zlepšuje inkontinenci či neplodnost a také mírní gynekologické obtíže nebo komplikace během těhotenství či po operacích. Zároveň ale také pomáhá všem ženám nalézt znovu ztracenou vitalitu a radost ze života. „Cvičení pánevního dna je vhodné pro zájemkyně s nejrůznějšími ženskými obtížemi, ale i pro všechny ženy, které jen chtějí objevovat a rozvíjet své ženství z vlastního nitra. Pánevní dno je těžištěm naší životní síly, vitality i plodnosti a zaslouží si patřičnou pozornost,“ říká Bc. Jana Studeníková.

Cena kurzu je 1400 korun za osm lekcí, které probíhají dvakrát týdně po dobu jedné hodiny v tělocvičně rehabilitačního oddělení Nemocnice Přerov. Navazující kurzy pro pokročilé pak budou probíhat ve čtyřech lekcích jedenkrát týdně.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient