Search
Close this search box.

Proti přemnoženým divočákům budou bojovat posekáním rákosu

Všichni majitelé pozemků v okolí Holého vrchu mezi ČOV a zahrádkářskou kolonií souhlasí s posekáním rákosu. Dohodli se na tom na společné schůzce.

Všichni majitelé pozemků v okolí Holého vrchu mezi ČOV a zahrádkářskou kolonií souhlasí s posekáním rákosu. Dohodli se na tom na společné schůzce. Změnou je, že orgán ochrany přírody Krajského úřadu Libereckého kraje posunul možnost sekání rákosu až do února.

Jak zástupci Ředitelství silnic a dálnic, tak Pozemkový fond a Římskokatolická farnost pochopili nutnost řešení situace s přemnoženými divokými prasaty na Holém vrchu, která se v noci vydávají za potravou do zdejší obydlené části města a souhlasili s posekáním rákosu, které na svých pozemcích zajistí. Právě v něm divočáci nachází úkryt.
Jak budou práce postupovat záleží i na počasí, neboť se rákos nachází v bažinaté oblasti a pro techniku bude těžké se k němu dostat. Ideální stav by byl, kdyby půda zmrzla.
Oproti původnímu záměru (leden 2018) ochránci přírody posunuli termín posekání rákosu nejdéle do konce února, poté by zde již mohli začít hnízdit ptáci.
Rákos se podle myslivců nemusí posekat přímo u země, stačí zkrátit do výšky 30 až 50 cm.
Zároveň bylo rozhodnuto, že do zahrádkářské kolonie budou umístěny kovové kontejnery na bioodpad tak, aby ho zahrádkáři nesypali do přilehlého rákosí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient