Premiéra bez bodu. Slavii proti Přerovu potopil hattrick Kratochvíla

Debut nového kádru i trenéra, bohužel však bez bodu. Tak se dá shrnout úvodní zápas nového ročníku CHANCE ligy, v němž slavističtí hokejisté i přes vyrovnaný průběh nakonec nestačili na hosty z Přerova. Katem sešívaných se stal hostující útočník Matouš Kratochvíl, který nadělil domácímu kádru hattrick.

Branky a nahrávky: 19. Kubica (Šagát), 38. M. Ondráček (L. Krejčík) – 25. Pšurný (T. Doležal), 26. M. Kratochvíl (Goiš, M. Pohl), 45. M. Kratochvíl (Pšurný, Goiš), 56. M. Kratochvíl (Goiš, Hejcman). Rozhodčí: Jechoutek, Zubzanda – Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 892. Střely na branku: 25:25. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:4.

HC Slavia Praha: Polívka – Hrdinka, J. Novák, J. Drtina, Antoš, Hejda, Saňa, Štibingr – J. Doležal, J. Veselý, Šmerha – Panna, Šagát, Kubica – M. Ondráček, Kohút, L. Krejčík – Furch, Šteiner, Tejral.

HC ZUBR Přerov: Klimeš – Pala, R. Černý, M. Novotný, Zbořil, Malina, M. Pohl, Padrnos – T. Doležal, T. Sýkora, Rachůnek – Milan Procházka, Pšurný, Sikora – Goiš, Hejcman, M. Kratochvíl – Moučka, Navrátil.

Tak konečně! Po téměř půl roce vstoupili slávističtí hokejisté do ostrého zápasu nově nazvané CHANCE ligy, v níž jako svého prvního soupeře vyzvali přerovské Zubry. I přes sympatický výkon si však ze sezónního debutu odnášejí porážku 2:4.

První třetina však vypadala přesně tak, jak si ji každý sešívaný fanoušek představoval. Tedy ne, že by sešívaní dali svému soupeři v úvodních 20 minutách bůra, ale rozhodně předvedli velmi solidní výkon. Ani ne po půl minutě dostali po faulu hostujícího Tomáše Doležala k dispozici čtyřminutovou přesilovou hru, v níž Zdeňkovi Kubicovi a Janu Veselému nechybělo mnoho k úvodnímu gólu nového ročníku.

Pozornost však musel na druhé straně udržet také brankář Patrik Polívka, jenž v desáté minutě první periody řešil nepříjemný závar před svým brankovištěm, který domluvou s jedním z dorážejících hráčů ukončil až Martin Ondráček. Za zmínku pak stojí Polívkův zákrok proti Kratochvílovi z prvního oslabení utkání.

Jinak ovšem patřila první část střetnutí domácím. Ve 14. minutě zkoušel štěstí tvrdou střelou David Šteiner, na něhož v dalším střídáním navázala lajna Martina Šagáta, která soupeři pořádně zatopila a pěkných pár vteřin ho nepustila pryč z obranného pásma. A byli to právě oni, kdo se o minutu a půl před první sirénou postarali o první gól Slavie v letošní sezóně.

Nikým nehlídaný Martin Šagát vyslal z pravého kruhu projektil směrem na branku Lukáše Klimeše, který si s ním a s následnou dorážkou ještě poradil, ale na druhou doklepávačku z hole Zdeňka Kubici už neměl nárok – 1:0.

Poslední dvě minuty první třetiny byly vskutku zajímavé a kromě již zmiňované branky přinesly další chytrou teč Veselého, za níž se Klimeš pouze ohlížel, a také dvě slávistická vyloučení. Ta přišla v rozmezí pouhých deseti sekund a Josef Saňa s Františkem Hrdinkou tak na začátku druhé třetiny jenom sledovali své tři spoluhráče, jak nastupují proti pěti modrožlutým Zubrům.

Rychlý obrat, nakonec vyrovnaný účet
Dvojnásobné oslabení domácí zvládli na výbornou a i krátce poté byli aktivnějším týmem, avšak následně na ně čekala studená sprcha. V čase 24:17 totiž zmatek v bezprostřední blízkosti Polívky proměnil ve vyrovnávací zásah Roman Pšurný a po pouhých 95 sekundách na něj po chybě obrany navázal Matouš Kratochvíl. Rázem se tak jednogólové vedení transformovalo na jednogólový deficit.

Dalších deset minut se neslo v duchu nepříliš atraktivního hokeje s chybami na obou stranách, i když Polívka musel sledovat puk častěji než jeho sok na druhé straně kluziště. Pak však přišla chvíle, na kterou většina Edenu čekala. Jako blesk z čistého nebe totiž v 38. minutě udeřili Lukáš Krejčík s Martinem Ondráčkem, jenž si z hranice brankoviště věděl proti Klimešovi rady.

Kanón jménem Kratochvíl
Do třetí třetiny nicméně vstupovaly oba celky s vyrovnaným účtem. Na ten mohl hned po necelých třech minutách zapsat první položku domácí Doležal, ale Klimeš na jeho bekhendový pokus stihl zareagovat. A tak se, jak praví známé hokejové úsloví „Nedáš, dostaneš“, rozsvítilo červené světlo na druhé straně.

Na časomíře svítila čtyřikrát stejná číslice – 44:44 – když Matouš Kratochvíl vrátil hostům znovu vedení. Branka to byla ovšem opravdu nečekaná, Kratochvíl totiž využil clony bránícího obránce a překvapil přesně umístěnou střelou Polívku a možná i své spoluhráče, kteří se ale mohli těšit z klíčového zásahu.

Svěřenci Miloše Říhy však nechtěli možnost ztráty v prvním zápase sezóny připustit. Neuplynula ani minuta po gólu Přerovanů a Klimeš bravurním zákrokem zlikvidoval příležitost Šagáta. I další minuty patřily červenobílým, jejichž první centr Veselý měl necelých pět minut před koncem základní hrací doby na holi vyrovnávací zásah, leč na Klimeše opět nevyzrál.

A zatímco domácí tlačili, hosté dávali lekce z produktivity. Po půl minutě od Veselého šance totiž ujel do úniku Kratochvíl a přízemní střelou potřetí v zápase překonal Polívku. Slavia prohrávala o dva góly a měla posledních pět minut na to s tím něco udělat.

To už ale bylo i na do posledních vteřin bojující sešívané příliš velké sousto, a tak si z prvního duelu neodnášejí ani bod. Už ve středu na ledě Českých Budějovic však budou mít možnost na sympatický výkon navázat.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.