Překvapení se nekonalo. Slavia opět vyhrála

Cesta chrudimských fotbalistů MOL Cupem skončila v osmifinále. Na hřišti pražské Slavie zvítězil domácí favorit díky kvalitnímu prvnímu poločasu výsledkem 3:1 a postupuje dále. Chrudim nezklamala, bojovala a zaslouženě si dvacet minut před koncem připsala po zakončení Daniela Vašulína i kontaktní branku.

Co nejdéle neinkasovat. Jasný cíl a plány chrudimského týmu se v pražském Edenu začaly hroutit poměrně rychle. Po deseti minutách hry totiž se štěstím přistál balon na noze zcela nehlídaného Jana Sýkory, který si ranou do Zímova protipohybu věděl rady. A o několik minut později bylo s Chrudimí ještě hůře. Rozhodčí po střetu Škody se Sulíkem odpískal pro sešívané pokutový kop, se kterým si velmi zkušeně poradil Josef Hušbauer. Jeho branka přinesla navýšení vedení Slavie již na 2:0.

Střelecké hody se poté utišily. Chrudim začala v hlavním městě kousat a vytvořila si řadu zajímavých protiakcí, finální fáze ale pokulhávala. Brankář Kovář musel zasahovat například proti střele Petra Rybička, zakončení Froňka pro změnu zamířilo mimo tři tyče. Ve druhém poločasu již byli slavisté více na míči a Chrudimským ho půjčovali spíše sporadicky. Přesto se jim náskok podařilo navýšit až v 68. minutě zásluhou pěkného zakončení Michala Frydrycha.

A pak to přišlo. Početnou skupinku chrudimských fanoušků potěšil Vojtěch Řezníček, který pláchl středem hřiště a perfektním pasem připravil palebnou pozici pro Daniela Vašulína. Mladý útočník umístil míč k levé tyči a zaznamenal jednu z nejcennějších tref své dosavadní kariéry. Skóre se již v utkání nemělo, Slavia Praha si dvoubrankový náskok pohlídala a v MOL Cupu tak postoupila do čtvrtfinále. Chrudimští zakončí podzimní část příští pátek v souboji s Ústím nad Labem.

SK Slavia Praha – MFK Chrudim 3:1 (2:0).

Branky: 10. Sýkora, 22. Hušbauer (pen.), 68. Frydrych – 70. Vašulín.
Karty: ŽK: 0:2.

Rozhodčí:
Ginzel – Myška, Novák.

SK Slavia Praha: Kovář – Frydrych, Jugas, Deli, Zelený – Traoré, Hušbauer – Baluta (66. Matoušek), Sýkora (89. Vaněk), Olayinka – Škoda (66. Mešanovič).
MFK Chrudim: Zíma – Řezníček, Krčál, Sulík, Mastík – Hlavsa, Kesner, Sixta (59. Kopecký), Froněk (59. Langr – Vašulín, Rybička (76. Dostálek).

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.