Předvede nám Ester Ledecká další zázrak? Zítra začína MS ve sjezdovém lyžování

Už je to rok, co Ester Ledecká na olympiádě v Jižní Koreji šokovala celý sportovní svět. Nejenom že vyhrála paralelní obří slalom na snowboardu, což se v podstatě očekávalo, ale hlavně byla nejrychlejší na lyžích v Super – G. Tento úspěch jí hned katapultoval mezi naše největší sportovní legendy a veškeré světové sportovní ankety nemohly její jméno opominout.

Od zítřka bude probíhat ve švédském Aare světový šampionát ve sjezdovém lyžování, kde se 23letá česká závodnice pokusí potvrdit, že nešlo na olympijských hrách o ojedinělý úspěch.
Je však pravda, že se během této sezony zatím přiliš k medailovým pozicím nepřiblížila. Ve sjezdu, ke kterému upíná do Švédska největší naděje, byla osmá (Cortina d’Ampezzo, Itálie) a desátá (Lake Louise, Kanada).

Snad Ledecké tento šampionát výjde, aby případně nelitovala svého rozhodnutí zcela vynechat snowboardové mistrovství světa, které už začalo v Americkém Utahu. I bez Ledecké však už je teď jisté, že bude tento šampionát na prkně velmi úspěšný, protože Eva Samková ve snowboardcrossu získala zlatou medaili!

Na druhou stranu, i kdyby Ledecké nevyšlo sjezdové MS podle představ, ve svém mladém věku to stále může vnímat jako sbírání zkušeností. Narozdíl od loňské olympiády, kdy od ní před starty v alpských disciplínách nikdo nic nečekal, teď už je pod větším drobnohledem fanoušků, sponzorů a soupeřek. I to je pro ní nová role, kterou se musí naučit „hrát“.

Kromě Ester Ledecké se v českých barvách představí Kryštof Krýzl, Ondřej Berndt, Jan Zabystřan, Michal Staszowski, Tomáš Klinský, Daniel Paulus, Gabriela Capová, Martina Dubovská a Kateřina Pauláthová. U všech bude úspěchem především to, když dojedou do cíle svých závodů…

Na švédské Aare má úžasné vzpomínky bývalá lyžařka Šárka Strachová, která zde ještě pod dívčím jménem Záhrobská zvítězila ve slalomu.

Program:
5. 2.: Super-G – ženy
6. 2.: Super-G – muži
8. 2.: Sjezd – ženy
8. 2.: Alpská kombinace – ženy
9. 2.: Sjezd – muži
10. 2.: Sjezd – ženy
11. 2.: Sjezd – muži
11. 2.: Obří slalom – ženy
11. 2.: Alpská kombinace – muži
12. 2.: Týmový závod
14. 2.: Obří slalom – muži
14. 2.: Obří slalom – ženy
15. 2.: Slalom – ženy
15. 2.: Obří slalom – muži
16. 2.: Slalom – muži
16. 2.: Slalom – ženy
17. 2.: Slalom – muži

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak