Představitelé města Sokolov osobně děkovali strážníkům městské policie

Začátek března byl pro strážníky a asistenty z městské policie mimořádně pestrý. Pomohli zachránit lidský život, objasnili krádež mobilního telefonu a nachytali vykradače aut. Představitelé města i vedení městské policie aktérům osobně poděkovali.

Začátek března byl pro strážníky a asistenty z městské policie mimořádně pestrý. Pomohli zachránit lidský život, objasnili krádež mobilního telefonu a nachytali vykradače aut. Představitelé města i vedení městské policie aktérům osobně poděkovali.

První z příběhů se odehrál v pondělí 5. března. Dva mladíci duchapřítomně přivolali městskou policii, když si všimli ženy v bezvědomí v uzamčeném autě. Konečný zásah strážníků skutečně zachránil dotyčné život, když se jim masáží srdce podařilo ženu oživit. Zásah zachytily i městské kamery a čin všech dotyčných na sociální síti ocenily stovky lidí. „Cítím respekt, úctu a děkuji všem, kteří pomohli zachránit to nejcennější, lidský život,“ řekla místostarostka Renata Oulehlová. Společně se starostou Janem Pickou poděkovala také asistentům prevence kriminality. Ti díky dlouhodobému působení v terénu, zejména v lokalitách, kde žijí sociálně slabé rodiny, přispěli ke spravedlnosti v závěru týdne. Nejprve odhalili mladíka, který obelhal mladšího spolužáka a sebral mu mobilní telefon. Celou věc předali Policii ČR, která bude prošetřovat, zda by se jednalo o trestný čin, v případě, že by dotyčný mladistvý byl trestně odpovědný. Odcizený mobil se nicméně malému chlapci vrátil. Další úspěšný zásah si pak asistenti připsali, když v Nádražní ulici přistihli přímo při činu muže, který se vloupal do cizího vozidla. „Nutno dodat, že asistenti opět jednali na základě vlastní znalosti prostředí, kdy poznali, že v zaparkovaném autě nesedí jeho majitel. Oceňuji, jak sehraný tým na městské strážnici máme,“ chválila asistenty i kolegy strážníky vedoucí oddělení prevence městské policie Hana Procházková.

Za Sokolov jim poděkovali starosta Jan Picka, místostarostka Renata Oulehlová a velitel městské policie Petr Procházka.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak