Search
Close this search box.

Pražští policisté zadrželi muže, který řídil i přes dva platné zákazy

V pondělí 29. října si policisté z místního oddělení Libeň všimli v Zenklově ulici v Praze 8 jedoucího vozidla, které se rozhodli zastavit a řidiče, který jim nebyl neznámý, zkontrolovat. Ten však byl jiného názoru, na zvukové a světelné znamení k zastavení zareagoval sešlápnutím plynu a snahou ujet. Hlídka tak vozidlo pronásledovala až na Prosek, kde v Teplické ulici pronásledovaný nezvládl řízení a narazil do dvou zaparkovaných vozidel Mitsubishi a Opel. To ho však nezastavilo a v jízdě pokračoval až do Lovosické ulice, kde z vozidla utekl.

Do zmíněné oblasti tak vyrazily další hlídky, které začaly „pročesávat“ okolí až muže v jedné z postranních ulic nalezly. Následně se potvrdila i prvotní domněnka o tom, že muž za volantem nemá co dělat. Lustrace totiž ukázala, že má vysloveny hned dva zákazy řízení, kdy jeden z nich má skončit až v roce 2020.

Na základě zjištěných skutečností byl muž na místě zadržen a předveden na policejní služebnu k dalším úkonům.

Policisté také zjistili, že zadržený pracuje v jednom z autoservisů v Praze jako mechanik a vozidlo si tam vzal bez svolení majitele, aby se s ním projel.

V současné době je celá událost prošetřována pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení tak dvaatřicetiletému muži hrozí až tři roky pobytu za mřížemi.

Škoda na vozidlech byla předběžně vyčíslena na několik set tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient