Search
Close this search box.

Pražští policisté pátrájí po ženách, které použily ukradenou platební kartu

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu pátrají po dvou ženách, které opakovaně použily k platbě v prodejně potravin v Praze 3 uloupenou platební kartu. O kartu přišla třiadvacetiletá poškozená v pátek 16. února přibližně okolo půlnoci nedaleko sídliště Modřany. Na zastávce ji oslovila neznámá žena a požádala ji o cigaretu, kterou od ní dostala. Vzápětí k poškozené přistoupil muž, nastříkal jí do obličeje slzný plyn, vytrhl jí z ruky kabelku a i s ženou se dali na útěk.

Popis podezřelé: žena ve věku okolo 25 let, výška cca 160 cm, hubená postava, vlasy hnědé barvy střižené na mikádo a mluvila česky bez přízvuku.
Popis podezřelého: muž ve věku 27 až 28 let, výška cca 180 cm a krátké vlasy. Mluvil plynně česky bez přízvuku.

Při loupeži poškozená přišla o zmiňovanou kabelku, ve které měla mimo peněženky s penězi a doklady i platební kartu. Právě tato karta byla druhý den pětkrát použita k bezhotovostní platbě v obchodě s potravinami. Při platbě byly zachyceny na kamerových záznamech dvě ženy s dítětem, po kterých v souvislosti s tímto případem policie pátrá.

Za trestný čin loupež hrozí v případě dopadení a odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi. Za trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí až dva roky odnětí svobody.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient