Pražští policisté objasnili znásilnění, podezřelými jsou dva cizinci

Během několika málo hodin se policistům a kriminalistům z Prahy II podařilo vypátrat, zadržet a následně obvinit dva muže. Těm teď hrozí až desetileté vězení.

Případ znásilnění se odehrál v noci na neděli v oblasti Prahy 5 Motol. Tehdy se dva muži doslova natlačili do bytu poškozené, kde ji následně donutili k různým sexuálním praktikám. Jakmile oba násilníci dosáhli svého, z bytu odešli jako by nic. Nutno zmínit, že v chování obou mužů sehrál svou roli i alkohol.

Poškozená byla celou událostí natolik otřesena, že teprve až po dvanácti hodinách od tohoto hrůzného zážitku se vzmohla k tomu přijít vše oznámit. Jakmile na služebně sdělila, co se jí přihodilo, rozjeli policisté okamžitě podrobné prošetřování události. To spočívalo především v tom, zjistit, kdo jsou oni násilníci a kde se momentálně zdržují.

Do prošetřování byli zainteresovaní policisté z místního oddělení Smíchov a kriminalisté prvního oddělení druhého policejního obvodu. Těmto policistům a kriminalistům se shora zmíněné zásadní informace podařilo zjistit během přibližně dvou hodin od přijetí oznámení.

O podezřelých konkrétně zjistili, že se jedná o dva slovensky hovořící muže, z nichž jeden žije a pracuje dlouhodobě v ČR a druhý přijel za svým kamarádem na víkend. Na ztotožnění druhého zmiňovaného spolupracovali kriminalisté, prostřednictvím střediska mezinárodní spolupráce, se slovenskými kolegy.

Prvního, v České republice pobývajícího muže, zadrželi v neděli po několika hodinách pátrání policisté místního oddělení Smíchov. S ohledem na to, že byl v tu chvíli v notně podroušeném stavu, byl k vystřízlivění umístěn do cely předběžného zadržení.

Vypátrání a zadržení druhého hledaného bylo o poznání složitější a dramatičtější. V tomto případě kriminalisté spolupracovali s pracovníky Českých drah, neboť detektivové zjistili, že hledaný cestuje vlakem domů na Slovensko.

V tomto směru bylo velice podstatné vytipovat, kterým konkrétním vlakem by mohl hledaný jet. A to se nakonec, dá se bez nadsázky říci, že za pět minut dvanáct, také podařilo. Kriminalisté totiž tuto konkrétnost zjistili dvacet minut před tím, než vlak přijel do poslední stanice na území České republiky.

A těchto pouhých dvacet minut stačilo, aby se na nádraží do Břeclavi soustředil potřebný počet tamních policistů k vypátrání a zadržení hledaného. Ten se sice ještě snažil před policisty schovávat v davu dalších cestujících, ale nebylo mu to nic platné.

Oba zadržení osmatřicetiletí muži tak už v neděli odpoledne, přibližně šest hodin od přijetí oznámení, skončili v cele předběžného zadržení a v pondělí stanuli před vyšetřovatelem. Ten jim sdělil obvinění z trestného činu znásilnění, za který jim v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Zároveň vyšetřovatel podal vůči oběma obviněným podnět státnímu zástupci k návrhu na uvalení vazby.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient