Search
Close this search box.

Pražští Panthers zdolali Pelhřimov a připsali si další bod

Netradičně v hale STODOLA Aréna Střešovice odehráli Muži A domácí zápas 8. kola NFL proti loňskému prvoligovému Pelhřimovu, se kterým si v podstatě bez problémů poradili a připsali si další 3 body do tabulky.

Zápas se odehrával v úctyhodném tempu už od prvních vteřin, kdy bylo vidět několik šancí na obou stranách. Skóre utkání otevřel Martin Kalous, když se na konci 3. minuty nejlépe zorientoval na brankovišti soupeře. Tempo hry určovali většinu první části spíše domácí, kteří byli více na míčku a zpočátku měli i více šancí. S průběhem třetiny se dostali do menšího útlumu, kdy se hra vyrovnala a uklidnila. 40 vteřin před koncem třetiny se Spartaku podařilo srovnat, když Knězů narušil rozehrávku Panterů a střelou do šibenice překonal Slavatu.

První půle prostřední části zápasu byla ve znamení ztrát balónků ve středním pásu a zmařených šancí na obou stranách. Zlomit smůlu se povedlo přesně v polovině zápasu pelhřimovskému Zrzavému, který před bránou nikým nehlídaný neměl problém přesně zakončit. Odpověď přišla zanedlouho, když se z výběhu po nahrávce Tomeše nemýlil Šťovíček a srovnal tak na 2:2. Pak zas gólem odpověděli hosté, čímž se dostali do vedení 2:3. Ale Panteři jim pak během 3 minut stihli odpovědět 4x, takže to najednou bylo 6:3 pro domácí a šlo se do šaten.

I poslední část měla oku diváka co nabídnout. Pelhřimov hrál trpělivě a dokázal si vytvořit mnoho šancí po hezkých kombinacích, Panteři se dopředu dostávali poněkud jednodušeji, díky rychlým rozehrávkám po ztrátách soupeře. Ve 46. minutě se blýskl druhým gólem dnes v útoku hrající David Polcar, čímž poslal #pentrs do pohodlného vedení 7:3. Následovala dvě zbytečná vyloučení na straně domácích, čehož zkušený Pelhřimov pokaždé dokázal využít a dostal se tak na dostřel – 7:5. A když v 57. minutě Běhounek dokázal procpat skákavý balónek až za záda Slavaty, vypadalo to, že ještě uvidíme drama. Klid na hokejky vrátil domácím Mochan, když bez problémů propálil hostujícího golmana po krásné Hradcově přihrávce. V čase 59:19 se Pelhřimovu při hře v 6 podařilo opět dostat na dostřel, ale 20 vteřin před koncem jejich naděje utnul svým čtvrtým gólem Radek Šťovíček, který uazvřel skóre zápasu na 9:7.

Panthers Praha – Spartak Pelhřimov 9:7 (1:1, 5:2, 3:4) online

Střely na branku: 33:21

Nejlepší hráči: David Polcar – Martin Blažek

Počet diváků: 75

Vyjádření trenéra hostí (Petr Zajíček): Dramatické utkání rozhodl náš blackout na konci druhé třetiny, kdy nám soupeř odskočil o 3 góly.

Vyjádření trenéra domácích (Lukáš Jenšík): Divácky velmi atraktivní zápas, ve kterém jsme využili soupeřova zaváhání. I přes jeho fantastickou produktivitu jsme jej ale naštěstí zvládli. Děkujeme soupeři za zápas.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient