Pražští Panteři podlehli v páteční předehrávce Plzni

Necelý týden po výbuchu v Turnově přišlo další trápení elitního mužského týmu. Netradičně v pátek vyzvali Panteři Plzeň, která si klidným krokem dokráčela v Hostivicích k vysokému vítězství 2:7. Zápas okořenily časté hádky, nepřesní rozhodčí a skoro 30 trestných minut.

Ale pěkně popořádku. #typci chtěli doma odčinit nedávný krach na půdě Turnova, začátek, který musel být posunut z důvodu ucpané dálnice, jim ale vůbec nevyšel. V době, kdy poprvé vystřelili na Plzeňskou klec, vedli hosté už 0:2 a to navíc ještě třetí gól zachránil skvělým skokem Slavata.

Krátce poté, tedy zkraje deváté minuty, navíc modří odskočili o další branku a pevně si hlídali zadní vrátka – Panthers se prakticky nedostávali do zakončení, když už ano, tak navíc končili na výtečném Kunešovi. Suma sumárum si nepříliš zaplněné tribuny o první pauze žádaly o pouštění písniček z Večerníčka, aby se jim lépe usínalo.

Co se týče kvality sportu s děravým balonem, nebylo to ani ve druhé periodě lepší, naopak se začalo jiskřit v soubojích. Místy bylo až s podivem, za co který hráč odchází na trestnou lavici, nepřesnost arbitrů navíc zapříčinila to, že se víc diskutovalo, než hrálo. Plzeň navíc opět odskočila o gól, tentokrát už nicméně domácí dokázali reagovat prostřednictvím Pojara, jenž doklepl Mochanovu přihrávku backhandem za Kuneše.

Podobný scénář o chvíli později zopakovali Lapuník s Kolářem, kdy nejprve první jmenovaný z brankoviště propasíroval mičudu za ležícího Slavatu, následně zpět na rozdíl tří branek snížil Kolář. 2:5 po prostřední části.

Aby nebylo srandy v hostivickém sportcentru málo, tak se ke všem těm diskuzím a zbytečně dohrávaným soubojům přidala ještě nepříjemná zranění – hostujícího Štejra po pádu na ruku musela odvézt záchranka na rentgen, Daněk nedohrál kvůli zraněnému chodidlu. Ani tyto bolístky nicméně nezastavily gladiátory na hřišti, kteří do sebe občas chodili jako smyslů zbavení a místy právem, místy dosti spekulativně, za to byli odměňováni i číselnými tresty.

Plzeňští dokázali odskočit na rozdíl čtyř branek ve dvojnásobné přesilovce po faulech Štěpána a Míky (ten si odpočinul na rovných 5 minut), bezzubý tlak Panthers ale nevedl ani k pořádné střele, natož ke gólu. Nepomohla ani hra v šesti v závěru, při které naopak unikl bekům Kuneš a pod navracejícím se Slavatou orámoval výsledek na konečných 2:7.

Panthers Praha – FBC Plzeň 2:7 (0:3, 2:2, 0:2)

Nejlepší hráči: Petr Pojar – Vojtěch Kuneš. Počet diváků: 40.

Komentář trenéra domácích (Lukáš Jenšík): „Hráli jsme slabě a chyběl tomu klid v hlavě i na hokejce, netrefovali jsme bránu a soupeři jsme to dneska hodně ulehčili. Musíme se nad sebou zamyslet. Díky všem za zápas.“
Komentář trenéra hostí (Pavel Strejček): „V první třetině jsme si vypracovali, jak se nakonec ukázalo, rozhodující náskok. Drželi jsme více míček a to byla cesta ke gólům. Druhá třetina připomínala spíše bojiště. Do třetí jsme se uklidnili a hráli z obrany. Děkuji týmu za bojovnost a nasazení. Majkle brzy se uzdrav.“

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.