Pražští kriminalisté odhalili pěstírnu konopí

(Aktualizováno před )

Koncem května zadrželi kriminalisté pátého oddělení prvního policejního obvodu třicetiletého srbsky hovořícího muže. Ten si v Praze 6 Suchdole pronajal vilu, kterou využíval k pěstování marihuany.

Proto, aby svou nekalou činnost zamaskoval co možná nejvíce, vybudoval v pronajaté nemovitosti stanové městečko. To čítalo celkem sedmnáct indoorových stanů, které byly doslova napěchované plně vzrostlými rostlinami marihuany, které byly těsně před sklizní. Dalších deset ještě složených stanů měl zadržený připraveno v přilehlých prostorách.

K tomu ještě kriminalisté zajistili jak desítky gramů již sklizené drogy v podobě zelené drtě a hašiše, tak také sofistikovaný lis na zpracování právě zmiňovaného hašiše.

Znalci v oboru elektro přímo na místě realizace hodnotili vybavení pěstírny na vysoce profesionální úrovni, kdy některé konkrétní komponenty hodnotili jako poslední výkřik „elektromódy“.

Celkem na místě v rámci domovní prohlídky kriminalisté zajistili takové množství věcí, které musely odvážet tři plně naložené nákladní vozy. Hodnota zajištěného materiálu tedy jak drog, zmiňovaných stanů a jejich vybavení je předběžně stanovena na částku přibližně dva a půl miliónu korun.

Osobu zadrženého třicetiletého srbsky hovořícího muže prověřovali kriminalisté i cestou mezinárodní právní pomoci v jeho domovině. Díky tomu vědí, že byl zadržený muž za totožnou trestnou činnost cca před dvěma lety stíhán v Srbsku.

To byl také jeden z důvodů, proč třicetiletého muže zadržovala pražská zásahová jednotka ve spolupráci se speciální pořádkovou jednotkou.

Zadrženého následně obvinili kriminalisté z trestných činů nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a krádež, neboť odebíral na černo elektřinu. Za tyto delikty mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Obviněný je stíhán vazebně.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz