Search
Close this search box.

Pražský radní Lacko si vyzkoušel směnu se záchranáři

Pražský radní Ing. Radek Lacko si v pondělí během denní směny vyzkoušel, jaké to je jezdit se záchranářskou posádkou v ostrém provozu. „Byla to moje druhá stáž v sanitce. Člověk si hned připomene, že to není žádná legrace – už jen to, že máte budíček v pět hodin ráno a v šest nastupujete do práce…“ říká.

S posádkou z výjezdové základny Braník absolvoval Radek Lacko čtyři výjezdy, včetně případu staršího muže s hypotenzí (nízký tlak) a srdeční arytmií. „Velmi oceňuji profesionalitu záchranářů, lidský přístup k pacientům a schopnost získat si rychle jejich důvěru i potřebné informace o zdravotním stavu pro stanovení diagnózy,“ dodal radní s tím, že podobné stáže jsou pro něj důležitá zkušenost i pro politická rozhodování na magistrátu. „Nechci dělat práci jen od stolu, ale vždy je lepší vyzkoušet si věci i na vlastní kůži,“ říká. Náročný den ještě nekončí, večer čeká Radka Lacka část noční směny na Zdravotnickém operačním středisku.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient