Pražský magistrát podpořil memoriál na památku zastřeleného policisty

Pražský magistrát se rozhodl finančně podpořit Memoriál ppor. Michala Braniše – hrdinného policisty, který zemřel po přestřelce v jedné z pražských tramvají. Sportovní akci na jeho počest pravidelně organizuje Policie České republiky. Letošní Memoriál se koná tento týden a osobně jej podpořil i pražský radní pro bezpečnost Libor Hadrava.

Před více jak dvaceti lety chtěli dva policisté v pražské tramvaji zkontrolovat podezřelého muže z vraždy – jednomu z nich se však tato událost tragickou. Policista Michal Braniš po přestřelce zemřel, svým činem ale zachránil mnoho nevinných. Memoriál, který každoročně pořádá Policie ČR, se letos rozhodl podpořit i pražský magistrát. „Pro podporu této akce jsem rozhodl z řady důvodů. Hlavním z nich je trvalá a úzká spolupráce složek Policie České republiky s Prahou v oblasti bezpečnosti. Podpora ze strany města ale především vyjadřuje respekt jeho představitelů k náročnému a rizikovému výkonu služby příslušníků policie,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro bezpečnost Libor Hadrava.

Memoriál ppor. Michala Braniše zohledňuje uctění památky člena Pohotovostní motorizované jednotky pražské policie. V novodobých dějinách pražské policie se Braniš stal dokonce první tragickou obětí. „Finanční podporou chceme nepřímo pomoci utužit vazby a spolupráci v oblasti bezpečnosti na širší úrovni včetně mezinárodní, jak dokladuje i původ účastníků fotbalového turnaje napříč Českou republikou a Slovenskem,“ dodal pražský radní.

Fotbalový memoriál organizuje Sportovní klub policie FC 158 Praha z. s. ve spolupráci s Pohotovostní motorizovanou jednotkou Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Jeho součástí je tradičně i pietní akt u pomníku ppor. Michala Braniše v Praze 8, který se uskutečnil ve středu před slavnostním zahájením turnaje. Zápasy se konají až do pátku na stadionu PSK Union Strašnice.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.