Pražskou virtuální kancelář navštíví kontrola z berňáku jednou za 200 let

Pražská adresa firmy má mnoho výhod a jednou z nich je zcela určitě anonymita. Na malém městě, kde si všichni vidí až do talíře a každý ví o každém úplně vše, to často podnikatelé nemají jednoduché. Znelíbíte se jednomu, ten to řekne druhému a třetí, který je bratrancem druhého, je kontrolorem z finančního úřadu.

A kontrola je na krku. Týden strávený papírováním a dokazováním, k čemu že máte dva telefony a dva notebooky a zda jste naftu nakoupenou v neděli skutečně využil k podnikání, jako by snad ani nebylo možné v neděli pracovat.

To se firmě se sídlem v Praze nestane. Podnikatelé na to dávno přišli a zakládají si proto nové společnosti s ručením omezeným právě tam. Firem je tam tolik, že při současném počtu kontrolorů se na každou z nich dostane jednou za dvě stě let.

Problém mohl kdysi dávno nastat, když podnikatel neměl nemovitost, kam by firmu přihlásil, a pronajímat si kvůli tomu drahou kancelář při pražských cenách pronájmů by vyšlo velmi draho.

A jak to tak bývá, řešení našli jiní podnikatelé a začali nabízet služby tzv. virtuální kanceláře

Co je Virtuální kancelář?

Je to totéž, jako byste si v centru Prahy pronajali svoji vlastní kancelář, zapsali na tuto adresu sídlo své firmy a usadili do ni vlastní sekretářku. Jen s tím rozdílem, že na téže adrese bude sídlit spousta dalších firem a vy se tak s nimi podělíte o náklady na pronájem, sekretářku, energie i vše ostatní.

Tak naprosto legálně nejenže získáte kompletní servis za pár stovek měsíčně, ale vaše firma navíc místo adresy Horní Dolní bude mít v hlavičce Václavské náměstí na Praze 1 a téměř jistotu toho, že si vás mezi milionem jiných pražských firem kontroloři nevšimnou a nechají vás v klidu podnikat.

Jak společnost ve virtuální kanceláři získat?

Opět nic složitého. Firmy poskytující virtuální kanceláře často poskytují i doplňkové služby, mezi něž patři jak založení nové společnosti, tak i koupě tzv. ready-made společnosti. Tedy společnosti již založené, kdy se pouze v obchodním rejstříku nechají přepsat údaje o společnících, název firmy či se přidají jiné činnosti.

Kolik to stojí a jak dlouho to trvá?

Ready-made společnost můžete mít prakticky ihned a jejich koupě vyjde na necelých 15 tisíc korun stejně jako například firma Profi-kancelář (viz. https://www.profi-kancelar.cz/nova-firma/), která tyto služby poskytuje dlouhodobě. Založení úplně nové společnosti pak u téže kanceláře vyjde ještě na mnohem méně, přičemž nově založenou firmu budete moci využívat cca do dvou týdnů. Popřípadě si můžete připlatit za expresní založení s.r.o. a budete moci svou novou firmu využívat už do pěti dní. Rozdíl mezi koupí již vytvořené firmy a založením firmy nové je tak z časového hlediska nepatrný, přičemž v případě nově založené firmy nefiguruje od samotného počátku ve firmě nikdo jiný, než vy samotní. U ready-made firem je v obchodním rejstříku zapsán jako původní zakladatel firmy někdo jiný, což může v některých případech vypadat nepěkně.

Nejde jen o dobrou adresu

Virtuální kancelář pak může pomoci i v mnoha dalších činnostech a nemusí být pouze formální záležitostí. Již zmiňovaná společnost Profi-kancelář s.r.o. nabízí ke službám virtuální kanceláře mimo jiné například i administrativní služby, možnost využití nejen virtuální, ale krátkodobě i skutečné kanceláře pro vaše schůzky v centru Prahy, ale třeba i vytvoření webových stránek, marketingové služby, vedení účetnictví, virtuální asistentku v podobě inteligentního chatbota či skutečnou zákaznickou linku.

Všechny zmiňované služby nabízí pro své klienty za necelou tisícovku měsíčně. Pokud se však spokojíte s pouhým sídlem společnosti ve virtuální kanceláři bez dalších doplňkových služeb, pak vás dobrá adresa v Praze vyjde měsíčně na pár stovek.

 

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.