Search
Close this search box.

Pražskou Slavii čeká zítra první díl těžkého trojboje

Zítra od 18:55 rozehraje Slavia Praha první zápas duelu s belgickým Genkem v rámci vyřazovací části Evropské ligy

Slavisté skončili v základní skupině této soutěže na druhém místě, jen bod za vítězným Petrohradem. Za sebou nechali francouzské Bordeaux a dánský FC Kodaň.
Sešívaní sice dali v základní skupině jen čtyři branky, zato mohou být pyšní na defenzívu, protože obdrželi pouze tři góly. V tom patřili celkově mezi nejlepší týmy skupinové fáze.
A to by měla být důležitá devíza pro zítřejší utkání, protože Genk je známý svým ofenzivním pojetím. Ve skupině dal čtrnáct branek, což bylo průměrně více jak dva góly na zápas.

Slavia se přes zimu kvalitně posílila (Ševčík, Masopust, Král), navíc Souček se Stochem hrají v letošní sezoně v životní formě. Ani žádné další opory týmu nejsou zraněné, takže Slavia může s pozitivní myslí vstoupit do zítřejšího utkání. „Nezbývá nám nic jiného než do toho vstoupit naplno, pokusit se tu vyhrát, třeba o dvě branky, ať máme co nejlepší pozici do odvety. Nebude to lehké, ale žádný zápas ve vyřazovací části není lehký. Pokusíme se vyhrát o dva a více gólů, abychom měli komfortní pozici do odvety,“ má přibližnou představu o utkání slávistický obránce Vladimír Coufal.

Je pravda, že většina jeho spoluhráčů nebyla moc nadšená z losu, přáli si více zvučnějšího soupeře, třeba Arsenal či Chelsea. „Genk nebyl náš vysněný soupeř, každý si muže říci, že je to tým z belgické ligy, která je tu podceňovaná. Můžou si říct, že to bude jasné. Ale bude to těžký soupeř, a ne úplně tak atraktivní jméno, jako Chelsea, Arsenal nebo Benfica, které jsme mohli chytit, což si fanoušci přáli. Nezbývá nám než postoupit a představit jim atraktivnějšího soupeře příště.“

Podobná slova ohledně výsledku volil na tiskové konferenci i trenér Slavie Jindřich Trpišovský. „Hrajeme doma, byl bych spokojen s jakýmkoliv vítězstvím, abychom měli dobrou pozici do odvety, ideálně bez inkasované branky, to je jasné. Je to play-off, určitý cíl jsme postupem ze skupiny splnili. Je před námi velká příležitost. Hrajeme doma, přijde plný stadion. Chtěli bychom hrát na vítězství a vyhrát tak, abychom si připravili dobrou pozici do odvety.“

Slavii čeká náročný týden. Po zítřejším utkání s Genkem se o víkendu střetne v šlágru jara v Plzni a příští čtvrtek už je v Belgii odveta. Jak zvládne Slavia tento trojboj?

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient